O firmie Geberit

Lider europejskiego rynku produktów sanitarnych

Grupa Geberit prowadzi działalność na całym świecie i jest europejskim liderem w branży produktów sanitarnych. Geberit utrzymuje silną pozycję na lokalnych rynkach w większości krajów europejskich, oferując wyjątkowe korzyści w zakresie systemów sanitarnych, rurowych i ceramiki łazienkowej.

Produkcja jest prowadzona w 26 fabrykach. Siedziba główna firmy znajduje się w miejscowości Rapperswil-Jona w Szwajcarii. Zatrudniając około 12 000 pracowników w ponad 50 krajach, Grupa Geberit uzyskała w 2021 roku sprzedaż netto w wysokości 3,5 miliarda franków szwajcarskich. Akcje Geberit są notowane na giełdzie SIX Swiss Exchange i od 2012 roku wchodzą w skład SMI (Swiss Market Index).

Marka Koło Grupa Geberit

Marka Koło istnieje od 1962 roku i jako następca Zakładów Wyrobów Sanitarnych zdążyła zaskarbić sobie sympatię i zaufanie setek tysięcy Polaków oraz podbić wiele rynków zagranicznych. To upór, pieczołowitość i ciągłe doskonalenie własnych umiejętności i techniki zapewniły marce Koło dominującą pozycję na rynku produktów do łazienek.

Od 2015 roku marka Koło wchodzi w skład grupy Geberit, europejskiego lidera w zakresie technologii sanitarnych. Zawiązanie sojuszu między dwiema markami pozwoliło na rozszerzenie ofert oraz wymianę cennych technologii – wszystko aby zapewnić klientom jeszcze więcej komfortu i funkcjonalności w łazience.

W ofercie marki Koło znajduje się legendarna już ceramika sanitarna – od misek WC, stojących i wiszących, przez bidety i pisuary aż po umywalki. Niezbędna w łazience ceramika to przede wszystkim strefa toalety. Aby mogła być w pełni funkcjonalna, Koło zapewnia również dostępność wysokiej jakości stelaży podtynkowych, w tym dobrze znanego modelu TechnicGT, których uzupełnieniem jest szeroka paleta zróżnicowanych przycisków spłukujących. Geberit, pionier i lider w dziedzinie stelaży podtynkowych, poświadcza swoją renomą za stelaże marki Koło.

Dzięki fabryce w Ozorkowie marka Koło oferuje również produkty akrylowe, takie jak brodziki i wanny, zapewniające wypełnienie strefy prysznica. Pozwalają one na osiągnięcie absolutnej higieny, w dodatku w wyjątkowo komfortowy sposób. Zróżnicowane kolekcje pozwalają na dopasowanie zarówno brodzika jak i wanny do potrzeb oraz projektu łazienki.

Marka może się też poszczycić rewolucyjnymi technologiami, które powstały właśnie w zakładach Koło. Pierwszym i najważniejszym jest technologia Koło Rimfree, zapewniająca dużo więcej higieny w łazience, osiąganej poprzez produkcję misek WC bez wewnętrznego kołnierza. Mniej trudno dostępnych przestrzeni to mniej zarazków, często niemożliwych do usunięcia. Innym przełomowym rozwiązaniem jest warstwa Koło Reflex, która dzięki swoim hydrofobowym właściwościom pozwala na dużo szybsze ociekanie wody i zbieranie zabrudzeń.

Koło to unikalny design, pasujący do każdej łazienki! Jedyne w swoim rodzaju projekty gwarantują tworzenie wnętrz o unikalnym wzornictwie i jednocześnie wysokiej funkcjonalności i licznych możliwościach kompletowania. Wiele rozwiązań zaspokajających potrzeby łazienek domowych, publicznych lub łazienek dla osób z niepełnosprawnościami pozwoliły marce Koło na osiągnięcie w Polsce pozycji lidera obszaru wyposażenia łazienek. Jest także najbardziej rozpoznawalną w kraju marką związaną z tworzeniem wysokiej jakości produktów do łazienek.

Zobacz produkty marki Koło

Geberit tworzy jakość życia

Geberit tworzy zrównoważoną jakość życia

Od kilkudziesięciu lat zrównoważony rozwój jest elementem naszej tożsamości. Przynosi on korzyści środowisku, firmie, klientom i partnerom, a także pracownikom i akcjonariuszom, na przykład w postaci oszczędzających wodę produktów, nowych rozwiązań logistycznych lub energooszczędnych zakładów produkcyjnych i odpowiedzialnych szkoleń. Odwiedź stronę internetową Grupy Geberit i dowiedz się, w jaki sposób zrównoważone myślenie i działanie wpływają na wszystkie aspekty naszego codziennego życia.

Więcej informacji na temat zrównoważonego rozwoju

Zaangażowanie społeczne GRUPY GEBERIT W POLSCE

Salone del Mobile Milano

Salone del Mobile w Mediolanie

Salone del Mobile w Mediolanie to jedne z największych targów meblowych i wnętrzarskich na świecie. Tegoroczna impreza zapowiada się wyjątkowo – będzie to bowiem jubileuszowa, 60. edycja. Jako jedni z wystawców Salone del Mobile 2022. zapraszamy architektów, media, a także wszystkich miłośników nowych technologii i dobrego wzornictwa na stoisko Geberit.

Dowiedz się więcej

Geberit mecenasem wystawy Kengo Kumy w muzeum Manggha w Krakowie

wystawa Kengo Kuma

16 grudnia b.r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie została otwarta wystawa poświęcona twórczości tego najbardziej rozpoznawalnego japońskiego architekta pod tytułem - Kengo Kuma. Eksperyment. Materiał. Architektura.

Dowiedz się więcej o wystawie