W jaki sposób można oszczędzać wodę?

Woda jest cennym zasobem, zatem zapobieganie jej marnotrawstwu jest sensowne i pozwala zaoszczędzić pieniądze. Największe korzyści odnosi jednak środowisko, ponieważ woda zawiera energię potrzebną do jej uzdatnienia, aby można ją było bezpiecznie pić, do jej transportowania tam, gdzie jest potrzebna oraz do usuwania ścieków.

W domach na Zachodzie ponad połowa całej wody jest zużywana w łazience. Jest to zatem miejsce, które wymaga szczególnej uwagi. Zdecydowanie największy potencjał w zakresie oszczędzania mają funkcje dwudzielnego spłukiwania oraz spłukiwania typu stop-and-go, w które jest wyposażona toaleta.

Kobieta odkręca kran i sprawdza intensywność oraz temperaturę strumienia wody

Oszczędzanie wody podczas spłukiwania toalety

Kiedyś do spłukiwania toalety zużywało się około 12 litrów wody. Dzięki wprowadzeniu funkcji spłukiwania typu stop-and-go, a następnie funkcji spłukiwania dwudzielnego poczyniono w tym zakresie ogromne oszczędności. Według obliczeń modelowych, wszystkie spłuczki ze spłukiwaniem dwudzielnym i spłukiwaniem typu stop-and-go zainstalowane od 1998 roku pozwoliły do tej pory zaoszczędzić około 28 100 milionów metrów sześciennych wody w porównaniu z tradycyjnymi systemami spłukiwania. Tylko w 2018 roku zaoszczędzono 2880 milionów metrów sześciennych wody. To ponad połowa rocznego zużycia we wszystkich niemieckich gospodarstw domowych.

Liczy się każda kropla

Każdy z nas może zaoszczędzić mnóstwo wody, wypracowując u siebie odpowiednie nawyki: biorąc prysznic, zużywasz około 80 litrów mniej wody w porównaniu z kąpielą. Zakręcenie wody podczas namydlania, mycia zębów lub mycia rąk również pozwala zaoszczędzić znaczną ilość wody.

Istnieje również możliwość zamontowania oszczędzających wodę głowic natryskowych z ogranicznikami przepływu i specjalnych perlatorów ograniczającymi przepływ wody w kranie.

Skuteczne oszczędzanie wody w łazience nie jest zadaniem na miarę prac Herkulesa - wymaga jedynie nieco większej uwagi oraz stosowania odpowiednich produktów sanitarnych.

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.

Która łazienka jest dla Ciebie odpowiednia?

Jakie dokładnie są Twoje potrzeby? Przestrzeń, czystość czy wzornictwo są dla Ciebie ważne? Chcesz produktów przyjaznych dla użytkownika lub wolisz jeszcze więcej komfortu jaki ma do zaoferowania toaleta myjąca Geberit AquaClean? A może wolisz uniwersalny design? Bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby, upraszczamy codzienną rutynę dzięki naszym sprytnym rozwiązaniom łazienkowym.

Więcej przestrzeni w łazience
Wyższy standard czystości w łazience
Bardziej funkcjonalne wzornictwo łazienkowe
Większy komfort w łazience
Większa dostępność
Większa użyteczność w łazience