Webinarium Projektowanie uniwersalnena przykładzie łazienki przedszkolnej i biurowej

Zapraszamy na kolejne webinarium Geberit, podczas którego eksperci wymienią się doświadczeniami i wiedzą. Spotkanie będzie poświęcone projektowaniu uniwersalnemu na przykładzie łazienki przedszkolnej i biurowej.

Webinarium odbędzie się 14 czerwca o godz. 13:00. Panelistami będą dr inż. arch. Agnieszka Labus (Fundatorka i Prezeska Zarządu oraz Ekspert LAB 60+), dr inż. arch. Iwony Benek (Vice-Prezeska oraz Ekspertka LAB 60+) oraz Konrad Grabarek (Menedżer Regionu Geberit).

Jakie tematy poruszą zaproszeni eksperci podczas spotkania?

  • W jaki sposób połączyć różnorodne potrzeby i tworzyć projekty, które nie dyskryminują?
  • O czym warto pamiętać, projektując łazienkę użyteczności publicznej?
  • Jak wygląda projektowanie łazienek przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami
  • Co jest największym wyzwaniem przy realizacji projektów przedszkolnych?

Podczas webinarium zostanie zaprezentowana Broszura przedszkolna ROZWIĄZANIA DLA PRZEDSZKOLI: ŁAZIENKA ROŚNIE RAZEM Z DZIECKIEM, opracowana w gronie eksperckim.

Panelistami webinarium będą jak zwykle autorytety z branży

Dr inż. arch. Agnieszka Labus Inicjatorka powołania do życia Fundacji “Laboratorium Architektury 60+ (LAB 60+)”. Jest architektką, urbanistką, adiunktom naukową w Katedrze Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jako pierwsza w Polsce podjęła dyskurs naukowy dotyczący koncepcji odnowy miast europejskich w XXI wieku jako miejsca przyjaznego ludziom starszym. Jest cenioną i nagradzaną ekspertką, nie tylko w Polsce, ale także poza granicami. Za swój dorobek została nagrodzona przez liczne gremia, m.in. laureatka Nagrody Naukowej Polityki (2014), laureatka programu “Start” Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2015), laureatka stypendium dla wybitnych młodych naukowców (2013-2016), laureatka Nagrody O 2018 przyznawanej przez Polski Portal Kultury O.pl za powołanie do życia Fundacji Laboratorium Architektury 60+.

Dr inż. arch. Iwona Benek Wiceprezeska w Fundacji Laboratorium Architektury 60+ (LAB 60+), architektka, adiunktka w Katedrze Projektowania i Badań Jakościowych w Architekturze na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ekspertka w dziedzinie projektowania uniwersalnego, certyfikowana koordynatorka dostępności. Specjalizuje się w projektowaniu na rzecz architektury przyjaznej seniorom. Prowadzi badania dotyczące kształtowania środowiska terapeutycznego dla osób starszych z wykorzystaniem współczesnych technologii we współpracy z Wydziałem Inżynierii Biomedycznej, Wydziałem Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Autorka i współautorka ponad 50 publikacji naukowych poświęconych tematyce senioralnej i zagadnieniom związanym z projektowaniem uniwersalnym.

Konrad Grabarek Menedżer Regionu w dziale Projektów i Technologii firmy Geberit. Od 19 lat współpracuje z architektami, projektantami i inwestorami na rynku inwestycji budowlanych, takich jak m.in. przedszkola, szpitale, biurowce i hotele. Jest ekspertem w zakresie specyfikacji produktowej, z uwzględnieniem indywidualnych wymagań klientów i użytkowników. Wraz z zespołem odpowiedzialny za projekty inwestycyjne na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i Centralnej Polsce. Prywatnie zapalony triatlonista oraz miłośnik książek Marka Krajewskiego i Haruki Murakamiego. Jak o sobie mówi: „Znam się na łazienkach, ale bardziej doceniam dobrą kuchnię”.

W trakcie spotkania będzie też czas na dyskusję, a uczestnicy będą mieć możliwość zadawania pytań prelegentom. Udział w webinarium jest bezpłatny.

AGENDA SPOTKANIA:

13.00 – powitanie gości i widzów

13.05 – wystąpienie dr inż. arch. Agnieszka Labus oraz dr inż. arch. Iwony Benek, LAB 60+

13.45 – wystąpienie Konrada Grabarka, Geberit

13.55 – pytania od widzów i dyskusja

Organizator: Geberit

Patroni: Elle Decoration, WhiteMAD, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, MAGAZIF.com, Foorni.pl, Example.pl, Exspace.pl, Designteka.pl, Weranda, AMBIENTE.info.pl, Arch_App