Posejdon Center Szczecin

Posejdon to położony w centrum miasta budynek wielofunkcyjny, który składa się z trzech filarów: biurowego, handlowo-usługowego oraz dwóch hoteli. Budynek nawiązujący do tradycji dawnego domu towarowego „DeFaKa” to nowoczesna i niepowtarzalna architektura doceniona za liczne proekologiczne rozwiązania.

Do wiosny 1944 r w tym miejscu Szczecina znajdował się zaprojektowany przez Maxa Bischoffa słynny Dom Towarowy UFA Palast. Niestety bomby aliantów zniszczyły modernistyczną fasadę, która strzegła wejścia do kina. Dzisiejszy kompleks Posejdon mieści oprócz biur dwa hotele sieci Marriott : Courtyard i Moxy.

Posejdon w duchu zrównoważonego budownictwa

Posejdon Center Szczecin (© PORTO Sp. z.o.o)

Posejdon to projekt, które realizuje ambitne cele zrównoważonego budownictwa oraz dbałości o środowisko naturalne. W kompleksie zastosowano liczne rozwiązania takie jak: rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów i kierowców samochodów elektrycznych, wydajny i energooszczędny system klimatyzacji i wentylacji oraz zaawansowane systemu kontrolujące i ograniczające zużycie mediów.

Na dachu budynku znajdują się panele fotowoltaiczne generujące energię elektryczną, są również gruntowe pompy ciepła wspomagające ogrzewanie i chłodzenie. Budynek oceniony przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, może pochwalić się nagrodą “Budynek Roku 2020” w kategorii “Obiekty biurowe“. POSEJDON to największy zrealizowany w ostatnim czasie w Polsce budynek o niskim zużyciu energii, który uzyskał certyfikat BREEAM International New Construction 2016 z oceną na poziomie „Excellent”.

Geberit Know-how

Zastosowane rozwiązania Geberit
Systemy instalacyjne - stelaże podtynkowe Duofix
Przyciski Sigma i Omega
Systemy pisuarowe
System kanalizacyjny Geberit Silent i odwodnienia dachu Geberit Pluvia

Projekt: FEDERACYJNE BIURO ARCHITEKTONICZNE (FBA)

Adres: Posejdon Szczecin, Plac Brama Portowa 1-2

Wykonawca: Porto Sp. z.o.o.

Rok 2019

Copyright PORTO Sp. z.o.o.