Podróż do świata orientalnej fauny i floryOrientarium Łódź (PL)

W Orientarium Łódź możesz teraz odkryć bogactwo orientalnej fauny i flory. Podwodny tunel umożliwia obserwację rafy koralowej, a wolne wybiegi i woliery zapewniają komfort egzotycznym zwierzętom i ptakom. Całość otoczona jest tropikalną zielenią pochodzącą z Azji Południowo-Wschodniej. W nowym roku ta i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich zwiedzających Orientarium Łódź.

Bogactwo natury Azji Południowo-Wschodniej w ZOO

Kąpiel słoni (© Orientarium Zoo Łódź)

Od 2022 roku można odwiedzać Orientarium, które znajduje się w Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym. Oferuje ono bogactwo fauny i flory Azji Południowo-Wschodniej. Największą atrakcją jest podwodny tunel o długości 26 m i wysokości 2,4 m, umożliwiający obserwację egzotycznych gatunków fauny i flory, takich jak rafy koralowe, rekinów i płaszczek.

Poza akwenami, Orientarium Łódź oferuje wybiegi dla egzotycznych zwierząt, takich jak słonie indyjskie, pantery mgliste, orangutany sumatrzańskie, niedźwiedzie malajskie, gibony i makaki, oraz woliery dla ptaków, w tym dzioborożców i szpaków balijskich. Około 60% terenu to tropikalna zieleń z roślin z Laosu, Indii, Australii, Japonii i Filipin, co zapewnia zwierzętom urozmaicone środowisko.

Rozwiązania sanitarne Geberit

Łazienka z produktami Geberit

Budynek Orientarium Łódź składa się z części wejściowo-konferencyjnej oraz części dla zwierząt. Pawilony, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię ponad 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Jest także zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne o powierzchni około 2 hektarów oraz 5,5 hektara wolnych wybiegów dla zwierząt. Część wejściowo-konferencyjna zawiera dużą łazienkę dla osób z niepełnosprawnościami, starszych i matek z małymi dziećmi, zapewniając wysokie standardy higieniczne dzięki produktom m.in. marki Geberit.

Łazienka dla osób z niepełnosprawnościami w Orientarium Łódź spełnia wszelkie normy dotyczące urządzeń w tym zakresie, co zapewnia przyjazną przestrzeń bez barier. Oznakowanie łazienki oraz kolorystyka ułatwiająca orientację są dostosowane do potrzeb osób niedowidzących, a wyposażenie jest starannie dobrane i rozlokowane.

Łazienka z produktami Geberit

Klasyczna elegancja kolekcji Geberit Selnova charakteryzuje się białą ceramiką, nowoczesnym wzornictwem i wysoką funkcjonalnością. Umywalki, miski WC i pisuary z kolekcji Geberit Alivio (dawniej Koło Nova Pro) oraz umywalki z kolekcji Variform oferują solidne podstawy i wysoką jakość, łącząc wyrazisty design z funkcjonalnością.

Elementy instalacyjne marki Geberit Duofix, choć niewidoczne na pierwszy rzut oka, zapewniają wysoką funkcjonalność przestrzeni łazienkowej. Solidna konstrukcja i testowane rozwiązania sprawiają, że produkty te są idealne zarówno do łazienek prywatnych, jak i publicznych.

Fakty

Geberit Know-how

Zastosowane produkty Geberit
  • Systemy instalacyjne Geberit Duofix i spłuczki podtynkowe
  • Przyciski spłukujące Sigma10 chromowane z połyskiem
  • Umywalki z serii Geberit VariForm
  • Miski WC z serii Geberit Selnova
  • Pisuary

Zapisz się do eViewNewsletter Geberit dla architektów

Kolaż zdjęć (© Geberit)

Na całym świecie produkty i rozwiązania Geberit są stosowane w budynkach różnego rodzaju. Na tej stronie znajdziesz wybór najciekawszych obiektów.

Newsletter Geberit - „eView”, podejmuje aktualne tematy z branży budowlanej. Oprócz spektakularnych przykładów projektów, „eView” obejmuje również wywiady z architektami, ekspertami budowlanymi i projektantami, a także inne ciekawe informacje.