Cztery metry kwadratowe luksusuMartin Modern, Singapur

W Singapurze obszar Martin Modern to połączenie parku i kompleksu mieszkalnego. Dwie wieże oferują mieszkańcom luksusowe jednostki mieszkalne. Łazienki natomiast wydają się skromne, ale wciąż oferują pełen luksus.

W królestwie Merlion, hybrydy lwa i ryby, ludzie żyją wysoko i blisko siebie. W Singapurze, którego punktem orientacyjnym jest Merlion, brakuje przestrzeni życiowej. Państwo-miasto o drugiej co do wielkości gęstości zaludnienia na świecie zamieszkuje około 5,7 miliona ludzi. Ich życie toczy się głównie w wysokich budynkach z małymi mieszkaniami.

Wieżowce wzbijają się w niebo z czasami zapierającą dech w piersiach architekturą. Od 2021 roku panoramę Singapuru wzbogacają dwie kolejne wieże. Na 30 kondygnacjach, w dzielnicy Martin Modern, wznoszą się do nieba dwie wieże mieszkalne. Oferują one miejsce na 450 jednostek mieszkalnych w bogato zaprojektowanym Ogrodzie Botanicznym. Zaprojektowała je i wybudowała agencja nieruchomości GuocoLand, jeden z najważniejszych deweloperów w Singapurze.

Dom w ogrodzie

„Sekretne ogrody” wyrastają na wieżach mieszkalnych obszaru Martin Modern (© Darren Soh)

Aby zrozumieć architekturę obszaru Martin Modern, musisz spojrzeć na mapę miasta-państwa. Gęsto zabudowane miasto dosłownie tętni życiem, tradycyjne i futurystyczne budynki stoją w bezpośredniej bliskości. Pośrodku tego wszystkiego, w doskonałej lokalizacji, znajduje się obszar Martin Modern, który działa jak zielone płuco w gęsto zabudowanym mieście.

Koncepcję „domu w ogrodzie” opracowali architekci krajobrazu ICN Design International. Cechą szczególną jest to, że dwie wieże zajmują tylko 20 procent powierzchni około 172 000 m². Gdy tylko wejdą do wewnętrznej części parku, zwiedzający opuszczają zgiełk metropolii. Na różnych poziomach terenu i budynków znajduje się 15 ogrodów i trawników.

Zielona maska

Zieloną wisienką na torcie są ogrody na dachu zwane „Sekretnymi Ogrodami” na dwóch wieżach. Zawierają ogrody lub zaciszne altany. Dyrektor Zarządzający Grupy GuocoLand Cheng Hsing Yao podkreśla: „Jeśli chodzi o projekty w najlepszych dzielnicach Singapuru, kupujący powinni mieć poczucie przestrzeni i ogrodu”.

Dużo luksusu na małej przestrzeni

Jednostki mają wysokie sufity o wysokości 4,2 metra. W przeciwieństwie do tego łazienki są raczej kompaktowe, mierzą od 3,5 do 4,4 metra kwadratowego. Powinny bowiem zajmować jak najmniej miejsca w lokalach o powierzchni od 70 do 170 metrów kwadratowych, a jednocześnie oferować jak najwięcej luksusu. Zastosowano tam wysokiej jakości materiały i toalety myjące Geberit AquaClean Sela. Toalety myjące idealnie wpasowują się w krainę tryskającego wodą merlionu, który można podziwiać w parku o tej samej nazwie.

Fakty

Galeria zdjęć