Cudowne lata studenckie w akademikuLivinnX, Krakow (PL)

Akademik LivinnX w uniwersyteckim mieście Kraków w Polsce udowadnia, że ​​akademik też może to robić: nowoczesny design, technologie oszczędzające zasoby i przestrzeń dla społeczności.

Studenckie życie

Droga do słodkiego, studenckiego życia jest często trudna. Dyplom ukończenia studiów to tylko pierwsza przeszkoda. Innym jest miejsce do życia, niedrogie, położone centralnie, dostępne komunikacją miejską, w ładnej okolicy. Znalezienie takiego miejsca w gęsto zaludnionych, drogich metropoliach nie jest proste.

Tak też jest w Krakowie. W ciągu ostatnich 20 lat miasto na południu Polski rozwinęło się w wschodnioeuropejskie centrum nowych technologii i nauk przyrodniczych. Dawne miasto królewskie, z jedenastoma uczelniami, jest magnesem dla studentów nie tylko z Polski. Studiuje tu około 51 000 młodych ludzi.

Niedrogie mieszkania są niezwykle rzadkie.

Ekologiczny design do najmniejszych pomieszczeń

Nawet najmniejsze łazienki zdradzają indywidualny gust ich mieszkańców (© Jaroslaw Kakal/Geberit)

W przesiąkniętej historią dzielnicy, przy ulicy Romanowicza, znajduje ją obecnie ponad 700 studentów. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się specjalne muzeum – dawna fabryka naczyń emaliowanych Oskara Schindlera, który w czasie II wojny światowej uratował życie około 1200 żydowskim robotnikom przymusowym.

Zanagażowana przez Golub GetHouse, firma architektoniczna Make It with IMB Asymetria całkowicie przebudowała siedmiopiętrowy budynek przemysłowy dawnego producenta podzespołów elektronicznych Telpod. Nowy akademik w środku to znacznie więcej niż akademik. Kolorowy, przestronny i wyposażony w liczne salony, projekt wnętrza LivinnX tworzy przestrzeń dla studentów do wspólnego życia, do przytulnych wieczorów przy grillu i wieczornych dyskusji na tarasie na dachu, do wspólnego gotowania we wspólnych kuchniach, do wspólnej nauki w zintegrowanej bibliotece. Siłownia oraz spa z sauną i jacuzzi uzupełniają zaplecze rekreacyjne tego akademika.

Awangardowe jest również wyposażenie poszczególnych mieszkań i ich łazienek. Produkty Geberit wnoszą do tego istotny wkład z wielu powodów. Po pierwsze, ceramika WC marki Kolo Modo jest kompaktowa, co jest szczególnie ważnym atutem w małych pomieszczeniach.

Ograniczona przestrzeń może być zachętą do szczególnie starannego projektowania. Z drugiej strony prosty design trafiał w gusta wizualne młodych mieszkańców. Kompaktowe i przejrzyste wzornictwo, a dzięki technologii bezrantowej są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Standardowo montowany w łazienkach system podwójnego spłukiwania ułatwia również zmniejszenie zużycia wody. Nowoczesny design i staranne wykorzystanie zasobów idą tu w parze.

Galeria zdjęć

Ewa Więcek Make it Yours

O specyfikę projektowania małych przestrzeni zapytaliśmy Ewę Więcek, architekt wnętrz z Krakowa. Jako właścicielka biura projektowania wnętrz Make It Yours jest współautorem projektu wnętrz akademika LivinnX.

Jak projektować małe przestrzenie?

Podczas projektowania LivinnX, w którym znajduje się 290 jednostek mieszkalnych jedno, dwu, trzy i cztero osobowych myśleliśmy przede wszystkim o funkcjonalności, odzwierciedlonej w komforcie użytkowania przez najemców. Każde z małych mieszkań bez względu na docelową ilość mieszkańców ma zaprojektowaną funkcję sypialni, salonu z kuchnią oraz łazienkę. W mieszkaniach jednoosobowych strefę sypialni i salonu z kuchnią zaprojektowaliśmy w ramach jednego pomieszczenia. Podczas projektowania małych przestrzeni niezmiennie zwracamy uwagę na wyżej wymienione aspekty. W przypadku projektów przestrzeni użyteczności publicznej, bez względu na wielkość obiektu dodatkowym kryterium jest jakość i trwałość użytych materiałów. Ważnym dla inwestora jest zminimalizowanie czynności konserwatorskich podczas użytkowania oraz zapewnienie klientom wysokiego poziomu estetyki wnętrza, również po dłuższym czasie eksploatowania poszczególnych elementów wyposażenia.

Do tej formuły perfekcyjnie wpisują się elementy wyposażenia łazienek od firmy Geberit, które zaproponowaliśmy inwestorowi. Jakość i niezawodność produktów tej marki dają pewność, że urządzenia będą niezawodnie spełniały swoją funkcję przez długie lata.

Zobacz stronę internetową Make it Yours

Fakty

Geberit Know-how

Geberit Know-how

  • System instalacyny Kolo Technic Gt
  • Ceramika WC Kolo Modo Rimfree