Sofitel Warsaw Victoria Hotel

Położony w sercu stolicy hotel Sofitel Warsaw Victora to jeden z architektonicznych symboli miasta. Legendą był od momentu powstania w 1976 roku, stając najbardziej prestiżowym adresem Warszawy. Ten pięciogwiazdkowy obiekt kontynuuje tradycję najwyższych standardów hotelarstwa.

Zlokalizowany w sąsiedztwie Opery Narodowej, Ogrodu Saskiego oraz Starówki, od samego początku był świetnie usytuowany. W swoich pokojach gościł znane osobistości z całego świata, m.in. Ronalda Reagana,, a także aktorki Penelope Cruz i Juliette Binoche czy kompozytorów Ennio Morricone oraz Johnego Williamsa. Hotel Victoria występował również w wielu kultowych produkcjach filmowych, takich jak „07 zgłoś się”, „Wielki Szu czy „Miś”.

Dwa lata temu ten luksusowy obiekt przeszedł modernizację, a jego wnętrza zaprojektował francuski designer Didiera Gomeza, współpracujący z takimi markami jak: Yves Saint Laurent, Louis Vuitton, Kenzo czy Christian Dior. Chociaż projekt stylistyką i kolorystyką nawiązują do lat 70. XX wieku, czyli początków istnienia hotelu, nie brak mu nowoczesnego charakteru. W apartamentach znajdziemy m.in. naturalne materiały – kamień i drewno, które są znakiem rozpoznawczym projektanta.

Na ostatnim piętrze zlokalizowany jest jeden z największych apartamentów prezydenckich w Polsce - apartament prezydencki „Victoria” o powierzchni 122 m kw. Składa się on z sypialni z garderobą i dwóch łazienek (w tym jednej z prywatną suchą sauną i jacuzzi), a także kuchni, gabinetu, oraz co najważniejsze, z przestronnego salonu z biokominkiem. Bezpośrednio łączy się z drugim pokojem, stanowiącym dodatkową przestrzeń - to pokój, najczęściej przeznaczony dla osób z ochrony.

Równowaga i biznes

Jako hotel należący do grupy The Accor, Sofitel Warsaw Victoria przynależy też do programu zrównoważonego rozwoju Planet 21, którego strategicznymi priorytetami są współpraca z pracownikami, angażowanie klientów, innowacyjne działania z partnerami oraz kontakt z lokalną społecznością. Kluczowymi kwestiami, na których koncentruje się program jest budownictwo, oszczędność wody czy ochrona środowiska. Hotele należące do programu angażują swoich gości, pokazując im, że mają realny wpływ na otaczający ich świat.

Hotel Sofitel (© Geberit)

Grupa Accor przekazuje 50% zaoszczędzonych zysków na sadzenie drzew i zakładanie w Polsce organicznych tradycyjnych sadów owocowych. W łazienkach zostawiane są mydła i żele pod prysznic przyjazne naturze, a obsługa używa ekologicznych środków czystości. Grupa Accor, do której należy hotel kładzie także duży nacisk na to, by posiłki serwowane w jego restauracjach były zbilansowane i przygotowywane z naturalnych, ekologicznych produktów. Przy hotelach działają miejskie ogródki warzywno-owocowe, dzięki czemu goście mają dostęp np. do świeżych ziół, a hotele tym samym przyczyniają się do wzrostu zatrudnienia osób należących do społeczności lokalnych.

Geberit naturalnie

W program zrównoważonego rozwoju Planet 21 wpisują się produkty marki Geberit, które zostały wykorzystane podczas modernizacji hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Łazienki wyposażono w systemy Geberit Monolith, które stanowią gotowy element systemu spłukiwania wody, bez konieczności montażu podtynkowego. Prosta, minimalistyczna bryła, wykończona szklanym panelem, w kilku dostępnych kolorach stanowi dodatkową ozdobę łazienki.

System Geberit Monolith ma również tą zaletę, że pasuje do niego dowolna ceramika. Odpowiednio dobrany kolor szklanej obudowy tworzy elegancka kombinację. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań można było zostawić w łazienkach hotelu oryginalne marmury z lat 70 tych. System Geberit Monolith występuje również w rozszerzonej wersji Monolith Plus. To luksusowe i prawdziwie wszechstronne urządzenie. Posiada wiele przydatnych funkcji, m.in. zintegrowany odciąg zanieczyszczonego powietrza czy wyjątkowo wygodne uruchamianie spłukiwania sensorem. Dodatkowo posiada funkcję ComfortLight, czyli podświetlany moduł do spłukiwania. Moduł Geberit Monolith do bidetów może być stosowany w połączeniu z ceramicznymi bidetami zarówno podwieszanymi, jak i stojącymi, posiada zintegrowany wieszak na ręcznik. Co ważne ma wymiary identyczne, jak w module sanitarnym Geberit Monolith do toalet (101 cm), co zapewnia idealną kompozycję łazienki.

Geberit Know-how

Zastosowanie rozwiązań Geberit

Moduł sanitarny Monolith

Adres: Królewska 11, Warszawa