Łazienka postindutrialnej przestrzeniFabryka Norblina

Przy projektowaniu łazienki w kompleksie pełnym zabytkowych budynków można napotkać wiele przeszkód. Rewitalizacja takiej przestrzeni wymaga odważnych oraz nowoczesnych rozwiązań, które jednocześnie będą funkcjonalne oraz współgrające z jej historycznym charakterem.

Fabryka Norblina - odnowiony, wielofunkcyjny kompleks

Fabryka Norblina - miejsce do pracy i do spotkań

Powstały XIX wieku Zakład Norblin, Bracia Buch i T. Werner był czołową fabryką metalurgiczną w Królestwie Polskim. Burzliwa historia XX wieku sprawiła, że w obiekt bardzo ucierpiał, a w 1981 roku został zamknięty i przeznaczony do celów muzealnych.

Po zakupie działki przez firmę Capital Park w 2008 roku rozpoczęto pracę nad stworzeniem planu rewitalizacji Fabryki Norblina. Po latach analiz i opracowań konserwatorskich, w listopadzie 2017 roku rozpoczęto prace budowlane, za które odpowiedzialna była warszawska firma PRC Architekci.

Obecnie Fabryka Norblina jest otwartą przez całą dobę przestrzenią, dostępną dla mieszkańców Warszawy. Przyciąga ona także turystów oraz pracowników biur swoimi licznymi atrakcjami, a także doskonałą architekturą.

Motywem przewodnim jest tu synergia historycznych i współczesnych budynków, podkreślanie ich kontrastów, a zarazem komplementarności. Wszystkie budynki zawierają detale nawiązujące do historii dawnej Fabryki Norblina i ludzi z nią związanych.

Rozwiązanie Geberit w Fabryce Norblina

Food Hall, w którym poznasz kuchnie świata

Przy projektowaniu tego wyjątkowego miejsca zastosowano produkty i systemy Grupy Geberit. Podciśnieniowy system Geberit Pluvia pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, dzięki poprowadzeniu rurociągów poziomych bez spadku.

Fakty

Geberit Know-how

Galeria

Zapisz się do eViewNewsletter Geberit dla architektów

Pictures collage (© Geberit)

Na całym świecie produkty i rozwiązania Geberit są stosowane w budynkach różnego rodzaju. Na tej stronie znajdziesz wybór najciekawszych obiektów.

Newsletter Geberit - „eView”, podejmuje aktualne tematy z branży budowlanej. Oprócz spektakularnych przykładów projektów, „eView” obejmuje również wywiady z architektami, ekspertami budowlanymi i projektantami, a także inne ciekawe informacje.