REMONT SZKOLNYCH ŁAZIENEK GEBERIT REMENTUJE SZKOŁĘ NA WOLI

Geberit dokłada wszelkich starań, aby edukować w zakresie higieny i oszczędzania wody już od najmłodszych lat. W 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 166 na warszawskiej Woli zrealizowano program „Woda bezcennym darem natury”, podnoszący świadomość w zakresie racjonalnego wykorzystania jej zasobów. W ramach projektu wyremontowano wszystkie łazienki w placówce, przebudowano szatnie i natryski oraz doposażono szkolną modelarnię w meble i sprzęt edukacyjny.

Nowa jakość życia

Remont szkolnych łazienek

Pomieszczenia sanitarne w Szkole Podstawowej nr 166 nie były remontowane od 70 lat. Dziś, wyposażone w rozwiązania sanitarne Geberit i ceramikę KOŁO, zachwycają świeżością. Jednak projekt nie ograniczał się do wyremontowania łazienek, obejmujących łącznie ponad 300 m2. Równolegle szkoła realizowała program edukacyjny „Woda bezcennym darem natury”, który uwrażliwiał uczniów na kwestie związane z higieną, ekologią i oszczędnością wody. Zorganizowano również konkurs plastyczny na projekt łazienki marzeń. Przygotowane prace stały się inspiracją dla architekta odpowiedzialnego za finalną koncepcję szkolnych toalet.

Zaangażowanie i wspólny cel

Remont szkolnych łazienek z Geberit

Efekt końcowy, jaki udało się osiągnąć jest sumą zaangażowania wielu osób. W akcji remontowej wzięło udział między innymi 10 pracowników-wolontariuszy Geberit ze Szwajcarii, Austrii i Niemiec, którzy pracowali pod nadzorem dwóch opiekunów. Podczas dwóch tygodni, które spędzili w Warszawie, aktywnie zaangażowali się w życie szkoły. Uczestniczyli w lekcjach, opowiadali o kulturze państw, z których pochodzą, a nawet wzięli udział w ślubowaniu klas pierwszych. Zwieńczeniem wspólnie spędzonego czasu było stworzenie pamiątkowej tablicy. Naprzeciwko głównego wejścia do budynku powstało dzieło uczniów i wolontariuszy – kolorowe drzewo z odcisków dłoni, które przypomina na co dzień o inicjatywie i radości, jaką dała ona wszystkim zaangażowanym.

Co udało nam się zrobić?

Remont szkolnych łazienek z Geberit

Akcja w liczbach:

  • 6 miesięcy pracy
  • 300m2 powierzchni łazienek
  • 55567 sztuk płytek ceramicznych
  • 33 toalety
  • 40 umywalek
  • 4 kabiny prysznicowe
  • 40 m2 luster
  • 25 lekcji edukacyjnych