Strona używa plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Korzystając z naszej strony zgadzają się Państwo na ich użycie. Więcej informacji w sekcji poświęconej ochronie danych osobowych .

OK
Geberit Polska

Na kajaku

w zgodzie z naturą

Poznaj Strażników Rzek WWF i Geberit

Połączyliśmy siły z WWF, żeby chronić skarby polskiej i europejskiej przyrody – polskie rzeki.

Są piękne, dają nam wodę, jedzenie, nawadniają pola, są miejscem wypoczynku oraz schronieniem dla tysięcy gatunków zwierząt i roślin. Wisła, Warta, San i ich siostry są unikatem na skalę Europy.

Program „Strażnicy Rzek” powstał, żeby je chronić. Myśląc o ludziach i o przyrodzie chcemy, żeby polskie rzeki w przyszłości pozostały piękne i naturalne.

Co zagraża polskim rzekom?

Zanieczyszczenia, ścieki i śmieci są znanym od lat zagrożeniem dla polskich rzek – ale nie jedynym. Do największych należą nadmierna regulacja, zabudowa terenów zalewowych, plany zbyt intensywnej eksploatacji rzek – w tym rozwoju żeglugi towarowej.

Wiele z tych działań niszczy rzeki i zagraża nie tylko środowisku, ale też ludziom. Regulacja rzek i zabudowywanie terenów zalewowych niszczy przyrodę i zwiększa ryzyko powodzi. Intensywne połowy zagrażają populacjom ryb. Rozwój żeglugi towarowej zagraża terenom zamieszkiwanym przez rzadkie zwierzęta, jak zimorodek.

Takie działania wyjaławiają rzeki i zmieniają je w ekologiczne pustynie.

Chroń rzeki razem z WWF i Geberit

Razem możemy temu zapobiec i ochronić rzeki, żeby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się nimi, przyrodą wokół rzek oraz czerpać z nich korzyści ekonomiczne. Strażnicy Rzek to osoby, którym zależy na rzekach i pomagają w dbaniu o nie. To prostsze, niż może się wydawać!

Ty też możesz zostać Strażnikiem Rzek. Wystarczy, że pomożesz nam odkrywać i monitorować rzeki: robić zdjęcia, obserwować zmiany i informować o nich. Możesz wesprzeć nas w ich sprzątaniu i powstrzymywaniu szkodliwych zmian. Możesz też wspierać nas „sprzed komputera” – na przykład podpisując petycje.

Dlaczego Geberit włączył się w program „Strażnicy Rzek”?

W sercu wszystkiego, co robimy, jest woda. Wiemy, jak ważna jest w codziennym życiu, jak ograniczone są jej zasoby i zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o nie.

Dlatego nawiązaliśmy partnerstwo z WWF w ramach programu „Strażnicy Rzek”. Chcemy pomóc chronić polskie rzeki, które służą także nam, pomóc zachować ich unikatowe piękno, florę i faunę, żeby cieszyć się nimi i czerpać z nich mogły także przyszłe pokolenia.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas.