Strona używa plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Korzystając z naszej strony zgadzają się Państwo na ich użycie. Więcej informacji w sekcji poświęconej ochronie danych osobowych .

OK

Geberit Polska

THE POLITICS OF DESIGN

WYSTAWA W VITRA DESIGN MUSEUM

WYSTAWA W VITRA DESIGN MUSEUM

Victor Papanek jest pionierem, autorem i aktywistą, który od lat 60tych ubiegłego wieku należał do najważniejszych prekursorów społecznego i ekologicznego podejścia do designu. Co za czasów Victora Papanka było rewolucyjne, dzisiaj uważa się za powszechnie obowiązujące: design to nie tylko nadawanie formy lecz narzędzie przemian społecznych i politycznych.

RETROSPEKTYWA I WYSTAWA TEMATYCZNA

Sponsorowana przez Geberit wystawa obejmuje bardzo wartościowe, częściowo nigdy niepokazywane rysunki, obiekty, dokumenty filmowe, manuskrypty i grafiki. Towarzyszą im dzieła twórców współczesnych Papankowi, między innymi George‘a Nelsona, Richarda Buckminstera Fullera, Marshalla McLuhana i radykalnej inicjatywy designu Radical-Design-Initiative „Global Tools“.

Współczesne dzieła w zakresie Critical Design i Social Design świadczą o trwałym wpływie Papanka na dzisiejsze wzornictwo. Publikacja towarzysząca wystawie prezentuje teorie Papanka i ich oddziaływanie. Książka ta jest dostępna w sklepie na terenie kampusu.

Więcej o wystawie