Utrzymywanie czystości w łazience

Wszyscy wiemy, że jeśli nie będziemy regularnie konserwować naszych samochodów, zostaną one pokryte rdzą i ostatecznie się zepsują. Twoja łazienka wymaga również regularnej konserwacji – zarówno małej, jak i dużej – abyś mógł cieszyć się nią dłużej.

Wkład grzebieniowy ułatwiający czyszczenie odpływu liniowego

Drobne wskazówki dotyczące utrzymania czystości w łazience

O tym, jak ważne jest regularne sprzątanie łazienki, przeczytasz w naszym artykule „Nieskazitelna czystość nawet w zakamarkach”. Dotyczy to również brodzika, gdzie regularne czyszczenie powierzchni pozwala pozbyć się tych nieestetycznych osadów. Inne czynności zajmują trochę więcej czasu, ale nadal powinny być wykonywane regularnie, takie jak czyszczenie odpływu prysznicowego lub kanału prysznicowego. Wkład grzebieniowy można łatwo wyjąć i wyczyścić, ale odpływ lub kanał należy od czasu do czasu dokładnie wyczyścić, w przeciwnym razie resztki mydła lub inne zabrudzenia mogą uniemożliwić prawidłowe odpływanie wody z prysznica.

Szybkie odprowadzanie wody

Jeśli już czyścisz odpływ, nie zapomnij jednocześnie wyczyścić syfonów. Osoby z długimi włosami doskonale znają problem zatkanych odpływów. Ich włosy zaplątują się w odpływ, co utrudnia odpływ wody. O ile w razie potrzeby można dość łatwo zdjąć syfon umywalkowy, o tyle nie da się tego zrobić pod prysznicem lub w wannie bez jego uprzedniego demontażu. Chociaż YouTube ma wiele dobrych (i niezbyt dobrych) pomysłów, zalecamy wyłowienie włosów długą pęsetą. Nie uszkodzi to pułapek ani rur i zaoszczędzi niepotrzebnych kosztów naprawy. Należy również regularnie czyścić otwór przelewowy w umywalce. Spryskaj otwór standardowym środkiem czyszczącym i pozostaw do pracy. Zapobiegnie to nieprzyjemnym zapachom i osadzaniu się kamienia.

Wskazówki dotyczące konserwacji

Jeśli woda w toalecie nie przestaje lecieć po spłukiwaniu może to oznaczać, że brud blokuje zawór spłukujący. Zawór jest montowany z silikonową uszczelką nad wylotem na dnie spłuczki. W normalnych warunkach zawór blokuje wylot. Jeśli brud, taki jak osady ze spłuczki, dostanie się między uszczelkę a otwór spustowy, może zablokować zawór spłukujący. Poniższe filmy pokazują, w jaki sposób zawór można dość łatwo wyczyścić, nawet w przypadku spłuczek podtynkowych.

Czyszczenie spłuczki podtynkowej Geberit Sigma
Czyszczenie spłuczki natynkowej Geberit

Bądź ostrożny!

Należy pamiętać, że ponosisz pełną odpowiedzialność za wykonane czynności konserwacyjne i odpowiadasz za wszelkie spowodowane szkody. Jest to możliwe, ponieważ większość wsporników jest wykonana z tworzywa sztucznego i może się odłamać lub ulec uszkodzeniu w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z nimi. Zazwyczaj nie jest konieczne czyszczenie wnętrza spłuczki. W rzeczywistości może to spowodować oderwanie się dużych kawałków inkrustacji i zatkanie spłuczki. W najgorszym przypadku hydraulik musi wtedy zdemontować całą toaletę. Uważaj, aby niczego nie złamać podczas wyjmowania pułapki. Jak mówi stare przysłowie, spójrz, zanim skoczysz – lub w tym przypadku odwróć się! I zawsze dzwoń do hydraulika, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

3D Planer


Zaplanuj łazienkę online, korzystając z planera 3D i wybieraj spośród różnych opcji.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.

Bądź zawsze na bieżąco

Cztery zdjęcia historii Geberit

Zapisz się na nasz newsletter i nie przegap żadnych nowości, wydarzeń ani porad dotyczących łazienki. Bądź na bieżąco z najnowszymi produktami, ważnymi datami w kalendarzu i informacjami na temat utrzymywania czystości, optymalizacji przestrzeni, komfortu, wzornictwa, przyjazności dla użytkowników i dostępności w łazience.

Zapisz się na newsletter

Która łazienka jest dla Ciebie odpowiednia?

Jakie dokładnie są Twoje potrzeby? Przestrzeń, czystość czy wzornictwo są dla Ciebie ważne? Chcesz produktów przyjaznych dla użytkownika lub wolisz jeszcze więcej komfortu jaki ma do zaoferowania toaleta myjąca Geberit AquaClean? A może wolisz uniwersalny design? Bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby, upraszczamy codzienną rutynę dzięki naszym sprytnym rozwiązaniom łazienkowym.

Więcej przestrzeni w łazience
Wyższy standard czystości w łazience
Bardziej funkcjonalne wzornictwo łazienkowe
Większy komfort w łazience
Większa dostępność
Większa użyteczność w łazience