Toaleta - niewygodny temat

Przed wynalezieniem toalety ze spłukiwaniem wody w XVIII wieku ludzie odciążali się praktycznie wszędzie poza domem w całkowicie nieskomplikowany i nieświadomy sposób. Dopiero w XX wieku toalety stały się bardziej powszechne w domach prywatnych, ponieważ do tej pory były zarezerwowane dla bardzo małej elity. Im bardziej prywatne pomieszczenia, w których znajdowały się toalety, stawały się bardziej powściągliwe w korzystaniu z nich. To zaszło tak daleko, że obecnie niektórzy ludzie są nawet zawstydzeni umieszczaniem papieru toaletowego na przenośniku w supermarkecie lub noszeniem go do domu pod pachą.

Kobieta w łazience

Nie ma jak w domu

Wolimy korzystać z własnej toalety w domu, ponieważ obawiamy się pozostawienia nieestetycznych śladów lub nieprzyjemnych zapachów, jeśli będziemy musieli korzystać z obiektów publicznych, gdy jesteśmy poza domem. Odmawiamy więc chodzenia do pracy i czekamy, aż wieczorem wrócimy do domu, aby z łatwością skorzystać z toalety. Pokazało to reprezentatywne badanie przeprowadzone przez instytut badawczy Forsa. 69% ankietowanych stwierdziło, że woli korzystać z domowej toalety do opróżniania jelit. * Znajome otoczenie odgrywa tutaj decydującą rolę. Według Nicka Haslama, australijskiego profesora psychologii, wszystko, co czujemy i myślimy, ma bezpośredni wpływ na nasz organizm - a zatem także na nasze doświadczenia związane z korzystaniem z toalety. A ponieważ w domu czujemy się bezpiecznie i komfortowo, nasze jelita są w stanie prawidłowo się zrelaksować. Dzięki temu możemy skorzystać z toalety.

Trzy okrzyki do toalety

Czy kiedykolwiek dokładnie przyjrzałeś się swojej toalecie? Prawdopodobnie nie, prawda? Szkoda, bo tak znaczący wynalazek zasługuje na znacznie więcej uwagi. W końcu każdego dnia korzystamy z toalet i one bezpośrednio wpływają na nasze samopoczucie. Oprócz konwencjonalnych modeli WC, nowoczesne toalety mogą być również wyposażone w zintegrowaną funkcję natrysku i urządzenie do usuwania zapachów. Takie cechy dają zupełnie nowy wymiar czystości i dobrego samopoczucia po wizycie w toalecie.

* Wyniki badania Forsa dotyczącego używania toalet w Niemczech na zlecenie firmy Geberit.

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.

Produkty łazienkowe

Bądź zawsze na bieżąco

 Cztery obrazy historii Geberit

Zapisz się na nasz newsletter i nie przegap żadnych nowości, wydarzeń ani porad dotyczących łazienki. Bądź na bieżąco z najnowszymi produktami, ważnymi datami w kalendarzu i informacjami na temat utrzymywania czystości, optymalizacji przestrzeni, komfortu, wzornictwa, przyjazności dla użytkowników i dostępności w łazience.

Zapisz się na nasz newsletter

Która łazienka jest dla Ciebie odpowiednia?

Jakie dokładnie są Twoje potrzeby? Przestrzeń, czystość czy wzornictwo są dla Ciebie ważne? Chcesz produktów przyjaznych dla użytkownika lub wolisz jeszcze więcej komfortu jaki ma do zaoferowania toaleta myjąca Geberit AquaClean? A może wolisz uniwersalny design? Bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby, upraszczamy codzienną rutynę dzięki naszym sprytnym rozwiązaniom łazienkowym.

Więcej przestrzeni w łazience
Wyższy standard czystości w łazience
Bardziej funkcjonalne wzornictwo łazienkowe
Większy komfort w łazience
Większa dostępność
Większa użyteczność w łazience