Toaleta - niewygodny temat

Przed wynalezieniem toalety ze spłukiwaniem wody w XVIII wieku ludzie odciążali się praktycznie wszędzie poza domem w całkowicie nieskomplikowany i nieświadomy sposób. Dopiero w XX wieku toalety stały się bardziej powszechne w domach prywatnych, ponieważ do tej pory były zarezerwowane dla bardzo małej elity. Im bardziej prywatne pomieszczenia, w których znajdowały się toalety, stawały się bardziej powściągliwe w korzystaniu z nich. To zaszło tak daleko, że obecnie niektórzy ludzie są nawet zawstydzeni umieszczaniem papieru toaletowego na przenośniku w supermarkecie lub noszeniem go do domu pod pachą.

Kobieta w łazience

Nie ma jak w domu

Wolimy korzystać z własnej toalety w domu, ponieważ obawiamy się pozostawienia nieestetycznych śladów lub nieprzyjemnych zapachów, jeśli będziemy musieli korzystać z obiektów publicznych, gdy jesteśmy poza domem. Odmawiamy więc chodzenia do pracy i czekamy, aż wieczorem wrócimy do domu, aby z łatwością skorzystać z toalety. Pokazało to reprezentatywne badanie przeprowadzone przez instytut badawczy Forsa. 69% ankietowanych stwierdziło, że woli korzystać z domowej toalety do opróżniania jelit. * Znajome otoczenie odgrywa tutaj decydującą rolę. Według Nicka Haslama, australijskiego profesora psychologii, wszystko, co czujemy i myślimy, ma bezpośredni wpływ na nasz organizm - a zatem także na nasze doświadczenia związane z korzystaniem z toalety. A ponieważ w domu czujemy się bezpiecznie i komfortowo, nasze jelita są w stanie prawidłowo się zrelaksować. Dzięki temu możemy skorzystać z toalety.

Trzy okrzyki do toalety

Czy kiedykolwiek dokładnie przyjrzałeś się swojej toalecie? Prawdopodobnie nie, prawda? Szkoda, bo tak znaczący wynalazek zasługuje na znacznie więcej uwagi. W końcu każdego dnia korzystamy z toalet i one bezpośrednio wpływają na nasze samopoczucie. Oprócz konwencjonalnych modeli WC, nowoczesne toalety mogą być również wyposażone w zintegrowaną funkcję natrysku i urządzenie do usuwania zapachów. Takie cechy dają zupełnie nowy wymiar czystości i dobrego samopoczucia po wizycie w toalecie.

* Wyniki badania Forsa dotyczącego używania toalet w Niemczech na zlecenie firmy Geberit.

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.

Produkty łazienkowe

Bądź zawsze na bieżąco

 Cztery obrazy historii Geberit

Zapisz się na nasz newsletter i nie przegap żadnych nowości, wydarzeń ani porad dotyczących łazienki. Bądź na bieżąco z najnowszymi produktami, ważnymi datami w kalendarzu i informacjami na temat utrzymywania czystości, optymalizacji przestrzeni, komfortu, wzornictwa, przyjazności dla użytkowników i dostępności w łazience.

Zapisz się na nasz newsletter