Technologia tworzy przestrzeń

Dzięki oszczędzającemu miejsce projektowi łazienki ilość elementów jest ograniczona do niezbędnego minimum

Wiele osób chce odrzucić koncepcję „życia z rozmachem”. Ludzie podejmują kroki w celu oszczędzania, a także ograniczania konsumpcji i ilości podróży. Pomysły na życie zgodnie z modnymi hasłami, takimi jak mikromieszkania i małe domy, wzbudzają obecnie zainteresowanie jako obietnica pozostawienia mniejszego śladu ekologicznego niż konwencjonalne domy. Dlatego też, chociaż slogan „mniej znaczy więcej” oznacza, iż możesz mieć mniejszą przestrzeń, w żadnym wypadku nie oznacza on niższej jakości życia.

Ograniczanie się do rzeczy niezbędnych przyjęło się w architekturze, zwłaszcza w projektowaniu łazienek. W tym przypadku „mniej znaczy więcej” oznacza, iż nawet małe łazienki mogą, dzięki oszczędzającym miejsce rozwiązaniom, zapewnić maksymalny komfort i stworzyć relaksującą atmosferę. Kluczem jest tu technologia podtynkowa - za ścianą montuje się coraz więcej elementów technicznych, dzięki czemu nie są one widoczne. Pozostawione w polu widzenia elementy są za to znacznie atrakcyjniejsze ze względu na wyjątkową elegancję i łatwość obsługi, co doskonale wpisuje się w motto „mniej znaczy więcej”.

Nawiasem mówiąc, jeśli zastanawiasz się, co właściwie oznacza mikromieszkanie, to nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie. W Europie Środkowej małe mieszkanie oznacza jednoosobowe gospodarstwo domowe o powierzchni do 30 m². Ale w Japonii, gdzie małe kapsuły do spania o powierzchni poniżej niż 6m² nie należą do rzadkości, takie kryterium wywołałoby smutny uśmiech.

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

3D Planer


Zaplanuj łazienkę online, korzystając z planera 3D i wybieraj spośród różnych opcji.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.