Świeże powietrze dla każdego

Każdy wie, że niektóre wizyty w łazience pozostawiają nieprzyjemne zapachy, które są szczególnie niemile widziane. Ale mamy w zanadrzu kilka sztuczek, aby się ich pozbyć, aby nikt nie był mądrzejszy.

Nie ma potrzeby nieprzyjemnych zapachów

Dlaczego są zapachy?

Zapachy powstające po skorzystaniu z toalety są całkowicie normalne. Wynika to z gazów uwalnianych po wypróżnieniu. Bakterie jelitowe wytwarzają te gazy podczas trawienia pokarmu. Ponieważ chodzenie do toalety i wszelkie wynikające z tego zapachy są tak niewygodnym tematem, ludzie zawsze uciekali się do różnych sztuczek, aby je zneutralizować. Ale co właściwie działa?

Cztery pomoce przeciw nieprzyjemnym zapachom w łazience

Każdy prawdopodobnie odkrył z biegiem czasu sporo własnych sztuczek, ale uważamy, że poniższe rozwiązania są najskuteczniejsze.

Wariant 1: Świeże powietrze

Otwarcie okna i wietrzenie łazienki przez kilka dobrych minut okazało się szybkim i skutecznym rozwiązaniem. Jednak ze względów ekologicznych okno należy otwierać tylko na krótki czas. Jest to szczególnie ważne w miesiącach zimowych, ponieważ trzymanie otwartych okien oznacza niepotrzebne marnowanie energii na ogrzewanie. Ogólnie zaleca się regularne wietrzenie łazienki, aby zapobiec tworzeniu się pleśni z powodu wysokiego poziomu wilgotności.

Wariant 2: Wentylator łazienkowy

W przypadku łazienek bez okien wbudowany w standardzie wentylator łazienkowy pomaga wyeliminować nieprzyjemne zapachy i szybko przewietrzyć łazienkę po prysznicu lub kąpieli. Moc wentylatora decyduje o tym, jak szybko powietrze w łazience znów będzie świeże.

Wariant 3: Maskowanie zapachów na krótki czas

Jednym ze sposobów na zamaskowanie nieprzyjemnych zapachów w łazience jest zapalenie zapałki. Zawarta w zapałkach siarka czasowo maskuje wszelkie zapachy spowodowane chodzeniem do toalety, ale nie jest w stanie ich całkowicie wyeliminować. Ta kategoria środków pomocniczych obejmuje również odświeżacze powietrza, zapachy do pomieszczeń lub olejki. Jednak przy tego rodzaju sprayach zawsze istnieje ryzyko użycia zbyt dużej ilości i uzyskania odwrotnego, ale równie nieprzyjemnego efektu. W końcu kto lubi wchodzić do małej, ciasnej łazienki, która pachnie, jakby ktoś właśnie spryskał całą butelkę perfum?

Wariant 4: Nowoczesna technologia

Najbardziej innowacyjną i skuteczną opcją jest moduł ekstrakcji zapachów, który szybko usuwa zapachy dokładnie tam, gdzie powstają, zanim rozprzestrzenią się w całym pomieszczeniu. Brzmi znajomo? Oczywiście, że tak! Gdy jesteś w kuchni, intuicyjnie włączasz wyciąg, gdy tylko zaczniesz gotować. W łazience dostępne są różne opcje, od pochłaniacza zapachów zintegrowanego w urządzeniu ceramicznym po moduł w spłuczce, taki jak zintegrowany filtr odświeżający.

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.

Produkty łazienkowe

Bądź na bieżąco

Cztery obrazy historii Geberit

Zapisz się do naszego newslettera i nie przegap żadnych nowości, wydarzeń ani wskazówek dotyczących łazienki. Bądź na bieżąco z najnowszymi produktami, ważnymi datami w kalendarzu i więcej informacji na temat czystości, optymalizacji przestrzeni, komfortu, designu, łatwości obsługi i dostępności w łazience.

Zapisz się na newsletter

Która łazienka jest dla Ciebie odpowiednia?

Jakie dokładnie są Twoje potrzeby? Przestrzeń, czystość czy wzornictwo są dla Ciebie ważne? Chcesz produktów przyjaznych dla użytkownika lub wolisz jeszcze więcej komfortu jaki ma do zaoferowania toaleta myjąca Geberit AquaClean? A może wolisz uniwersalny design? Bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby, upraszczamy codzienną rutynę dzięki naszym sprytnym rozwiązaniom łazienkowym.

Więcej przestrzeni w łazience
Wyższy standard czystości w łazience
Bardziej funkcjonalne wzornictwo łazienkowe
Większy komfort w łazience
Większa dostępność
Większa użyteczność w łazience