Dobry projekt może skrócić czas sprzątania o połowę

Dobrze zaplanowana łazienka sprawia, że sprzątanie jest dziecinnie proste

Już w fazie projektowania właściciele budynków mogą zadecydować, czy łazienka będzie łatwa do sprzątania. Wprawdzie istotne jest, aby łazienka miała elegancki wygląd, jednak dla użytkownika czystość jest jeszcze ważniejsza.

Rozplanowanie przestrzeni w prosty sposób
Tam, gdzie to możliwe, w łazienkach należy ograniczać do minimum kąty i narożniki. Takie rozwiązanie umożliwia szybkie i skuteczne sprzątnięcie łazienki. Instalacje podtynkowe idealnie się sprawdzają, ponieważ ukrywają pod ścianą elementy, które zazwyczaj gromadzą kurz, takie jak zbiorniki, rury i przewody.

Sterowanie bez złączy
Im większe płytki, tym łatwiej je czyścić. Im mniej złączy, tym mniej miejsc, w których osadza się brud oraz gromadzą się plamy moczu i zarazki.

Bezkrawędziowy raj
Osady kamienia sprawiają, że powierzchnia ceramicznej armatury łazienkowej staje się chropowata, co znacznie utrudnia jej czyszczenie. Co więcej, osady te wyglądają niehigienicznie i przywiera do nich brud. Dlatego łatwiej jest wyczyścić ceramikę sanitarną, gdy jej powierzchnie są gładsze i bardziej jednolite. Nowoczesne toalety są projektowane w taki sposób, aby nie posiadały krawędzi, a umywalki dostępne są również bez otworu przelewowego.

Elegancko zamontowane na ścianie
Jeśli meble w łazience i toalecie zostaną zamontowane na ścianie, powstaje pod nimi wolna przestrzeń, która jest łatwa do czyszczenia. Idealna odległość między podłogą a linią toalety lub mebla wynosi około 15 cm, zapewniając idealną ilość miejsca na czyszczenie i mycie podłogi pod nimi.

Bądź zawsze na bieżąco

 Cztery obrazy historii Geberit

Zapisz się na nasz newsletter i nie przegap żadnych nowości, wydarzeń ani porad dotyczących łazienki. Bądź na bieżąco z najnowszymi produktami, ważnymi datami w kalendarzu i informacjami na temat utrzymywania czystości, optymalizacji przestrzeni, komfortu, wzornictwa, przyjazności dla użytkowników i dostępności w łazience.

Zapisz się na nasz newsletter

Produkty łazienkowe

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.