Dobry projekt może skrócić czas sprzątania o połowę

Już w fazie projektowania właściciele budynków mogą zadecydować, czy łazienka będzie łatwa do sprzątania. Wprawdzie istotne jest, aby łazienka miała elegancki wygląd, jednak dla użytkownika czystość jest jeszcze ważniejsza.

Rozplanowanie przestrzeni w prosty sposób
Tam, gdzie to możliwe, w łazienkach należy ograniczać do minimum kąty i narożniki. Takie rozwiązanie umożliwia szybkie i skuteczne sprzątnięcie łazienki. Instalacje podtynkowe idealnie się sprawdzają, ponieważ ukrywają pod ścianą elementy, które zazwyczaj gromadzą kurz, takie jak zbiorniki, rury i przewody.

Sterowanie bez złączy
Im większe płytki, tym łatwiej je czyścić. Im mniej złączy, tym mniej miejsc, w których osadza się brud oraz gromadzą się plamy moczu i zarazki.

Bezkrawędziowy raj
Osady kamienia sprawiają, że powierzchnia ceramicznej armatury łazienkowej staje się chropowata, co znacznie utrudnia jej czyszczenie. Co więcej, osady te wyglądają niehigienicznie i przywiera do nich brud. Dlatego łatwiej jest wyczyścić ceramikę sanitarną, gdy jej powierzchnie są gładsze i bardziej jednolite. Nowoczesne toalety są projektowane w taki sposób, aby nie posiadały krawędzi, a umywalki dostępne są również bez otworu przelewowego.

Elegancko zamontowane na ścianie
Jeśli meble w łazience i toalecie zostaną zamontowane na ścianie, powstaje pod nimi wolna przestrzeń, która jest łatwa do czyszczenia. Idealna odległość między podłogą a linią toalety lub mebla wynosi około 15 cm, zapewniając idealną ilość miejsca na czyszczenie i mycie podłogi pod nimi.

Staying up to date

Subscribe to our newsletter and don’t miss out on any news, events or tips for the bathroom. Stay up to date with the latest products, important dates for your calendar and more information on cleanliness, optimisation of space, comfort, design, user-friendliness and accessibility in the bathroom.

Subscribe to our newsletter

Produkty łazienkowe

Twoja dodatkowa korzyśćInspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.