Dobry projekt może skrócić czas sprzątania o połowę

Dobrze zaplanowana łazienka sprawia, że sprzątanie jest dziecinnie proste

Już w fazie projektowania właściciele budynków mogą zadecydować, czy łazienka będzie łatwa do sprzątania. Wprawdzie istotne jest, aby łazienka miała elegancki wygląd, jednak dla użytkownika czystość jest jeszcze ważniejsza.

Rozplanowanie przestrzeni w prosty sposób
Tam, gdzie to możliwe, w łazienkach należy ograniczać do minimum kąty i narożniki. Takie rozwiązanie umożliwia szybkie i skuteczne sprzątnięcie łazienki. Instalacje podtynkowe idealnie się sprawdzają, ponieważ ukrywają pod ścianą elementy, które zazwyczaj gromadzą kurz, takie jak zbiorniki, rury i przewody.

Sterowanie bez złączy
Im większe płytki, tym łatwiej je czyścić. Im mniej złączy, tym mniej miejsc, w których osadza się brud oraz gromadzą się plamy moczu i zarazki.

Bezkrawędziowy raj
Osady kamienia sprawiają, że powierzchnia ceramicznej armatury łazienkowej staje się chropowata, co znacznie utrudnia jej czyszczenie. Co więcej, osady te wyglądają niehigienicznie i przywiera do nich brud. Dlatego łatwiej jest wyczyścić ceramikę sanitarną, gdy jej powierzchnie są gładsze i bardziej jednolite. Nowoczesne toalety są projektowane w taki sposób, aby nie posiadały krawędzi, a umywalki dostępne są również bez otworu przelewowego.

Elegancko zamontowane na ścianie
Jeśli meble w łazience i toalecie zostaną zamontowane na ścianie, powstaje pod nimi wolna przestrzeń, która jest łatwa do czyszczenia. Idealna odległość między podłogą a linią toalety lub mebla wynosi około 15 cm, zapewniając idealną ilość miejsca na czyszczenie i mycie podłogi pod nimi.

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.

Produkty łazienkowe

Bądź zawsze na bieżąco

 Cztery obrazy historii Geberit

Zapisz się na nasz newsletter i nie przegap żadnych nowości, wydarzeń ani porad dotyczących łazienki. Bądź na bieżąco z najnowszymi produktami, ważnymi datami w kalendarzu i informacjami na temat utrzymywania czystości, optymalizacji przestrzeni, komfortu, wzornictwa, przyjazności dla użytkowników i dostępności w łazience.

Zapisz się na nasz newsletter

Która łazienka jest dla Ciebie odpowiednia?

Jakie dokładnie są Twoje potrzeby? Przestrzeń, czystość czy wzornictwo są dla Ciebie ważne? Chcesz produktów przyjaznych dla użytkownika lub wolisz jeszcze więcej komfortu jaki ma do zaoferowania toaleta myjąca Geberit AquaClean? A może wolisz uniwersalny design? Bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby, upraszczamy codzienną rutynę dzięki naszym sprytnym rozwiązaniom łazienkowym.

Więcej przestrzeni w łazience
Wyższy standard czystości w łazience
Bardziej funkcjonalne wzornictwo łazienkowe
Większy komfort w łazience
Większa dostępność
Większa użyteczność w łazience