Dlaczego nie w łazience?

Czy pralka pasuje do łazienki? Niekoniecznie, ale jest to możliwe, o ile weźmiesz pod uwagę kilka rzeczy. Właściciele domów jednorodzinnych często sprowadzają pralkę do piwnicy jako obiekt głównie funkcjonalny. W przypadku mieszkań zajmowanych przez właścicieli nie jest to na ogół preferowana opcja, podczas gdy w wynajmowanych mieszkaniach wspólne korzystanie z pralni często powoduje wiele konfliktów. Niezależnie od przyczyny, w niektórych przypadkach konieczne jest wniesienie pralki do salonu. Kiedyś kuchnia była popularnym miejscem do lokalizacji, a dziś często preferowane są oddzielne pokoje (znane w Szwajcarii jako „Réduit”) lub łazienka.

Creating space for a washing machine in the bathroom

Stwórz przestrzeń

Cokolwiek zdecydujesz, optymalizacja dostępnej przestrzeni zawsze będzie dobrym pomysłem. Pralke warto umieścić w łazience, skoro wszystkie przedmioty potrzebne do codziennego użytku można wygodnie przechowywać w szafce z lustrem lub w innych szafkach. Przecież pranie to czynność, która nie była pierwotnie przewidziana dla tej przestrzeni i która obejmuje różne przedmioty, takie jak dodatkowe butelki i paczki oraz kosz na pranie. Te rzeczy potrzebują miejsca w łazience, w którym nie będą przeszkadzać. Warto od samego początku zapobiegać potencjalnemu chaosowi.

Idealne miejsce

Na początek zajmijmy się kwestią idealnej lokalizacji. W łazience wymagane przyłącza wody są już dostępne. To również decyduje o tym, ile masz swobody w ustawianiu: Węże przyłączeniowe do wody mogą mieć do dwóch metrów - twierdzi Urs Bohnsack, który jako kierownik produktu w firmie Geberit jest ekspertem w zakresie armatury odpływowej i syfonów. Musisz również upewnić się, że istnieje podłączenie do odpływu i podłączenie do sieci. I wtedy? Następną rzeczą do przemyślenia jest połączenie wszystkiego. „Jeśli budując łazienkę, rozważałeś możliwość zainstalowania pralki w łazience pewnego dnia, ponieważ nieruchomość może być wynajęta, jesteś w korzystnej sytuacji” - mówi Urs Bohnsack. „W takim przypadku połączenia można przygotować od razu, co jest zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem”.

Pomoc od hydraulika

Ale co by było, gdybyś o tym nie pomyślał? „Improwizowanie jest zawsze możliwe”, mówi specjalista Urs Bohnsack, „ale może to zwiększyć ryzyko szkód spowodowanych przez wodę, a także skutkować mniej wygodnym rozwiązaniem”. Hydraulik może tu pomóc, aby zapewnić niezawodną instalację retrospektywną. „Możesz zastąpić syfon umywalkowy modelem, który ma stałe połączenie z rurą odpływową. W celu zaopatrzenia w wodę hydraulik może zainstalować kątownik w przyłączu zimnej wody w umywalce, który pozwoli na niezawodne zaopatrzenie pralki w wodę ”- wyjaśnia Urs Bohnsack.

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.

3D Planer


Zaplanuj łazienkę online, korzystając z planera 3D i wybieraj spośród różnych opcji.

Bądź zawsze na bieżąco

Four images of the Geberit Stories

Zapisz się na nasz newsletter i nie przegap żadnych nowości, wydarzeń ani porad dotyczących łazienki. Bądź na bieżąco z najnowszymi produktami, ważnymi datami w kalendarzu i informacjami na temat utrzymywania czystości, optymalizacji przestrzeni, komfortu, wzornictwa, przyjazności dla użytkowników i dostępności w łazience.

Zapisz się na nasz newsletter

Która łazienka jest dla Ciebie odpowiednia?

Jakie dokładnie są Twoje potrzeby? Przestrzeń, czystość czy wzornictwo są dla Ciebie ważne? Chcesz produktów przyjaznych dla użytkownika lub wolisz jeszcze więcej komfortu jaki ma do zaoferowania toaleta myjąca Geberit AquaClean? A może wolisz uniwersalny design? Bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby, upraszczamy codzienną rutynę dzięki naszym sprytnym rozwiązaniom łazienkowym.

Więcej przestrzeni w łazience
Wyższy standard czystości w łazience
Bardziej funkcjonalne wzornictwo łazienkowe
Większy komfort w łazience
Większa dostępność
Większa użyteczność w łazience