Geberit PE SuperTubeSystem zyskujący przestrzeń

Hydraulicznie zoptymalizowana kanalizacja w wysokościowcach

Technologia Geberit PE SuperTube opiera się na perfekcyjnej współpracy między komponentami systemu, co umożliwia instalowanie systemów kanalizacyjnych w sposób zapewniający szczególną oszczędność miejsca w wysokościowcach. SuperTube oznacza, że nie jest już wymagana równoległa rura wentylacyjna, dzięki czemu powstaje więcej miejsca na przestrzeń mieszkalną i użytkową. Rurociągi o coraz mniejszych wymiarach pozwalają na stosowanie mniejszych kanałów rurowych. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca, rurociągi poziome można układać bez spadku na odcinku do sześciu metrów.

  • Więcej powierzchni mieszkalnej i użytkowej
  • Proste planowanie i szybka instalacja
  • Mniejsze, stałe średnice rur d110
  • Maksymalna przepustowość 12 l/s
  • Nie są wymagane dodatkowe rury wentylacyjne
  • Rurociągi poziome bez spadków (na odcinku do sześciu metrów)

Oszczędzająca miejsce instalacja

Oszczędność miejsca dzięki mniejszym średnicom rur d110 bez dodatkowej rury wentylacyjnej. Dodatkowa oszczędność dzięki poziomym rurom bez spadku na odcinku o długości do sześciu metrów
Konwencjonalne systemy kanalizacyjne z rurą o średnicy d160 i dodatkową rurą wentylacyjną d90 wymagają dużo miejsca

Porównanie ilustruje różnicę:

W przypadku Geberit PE SuperTube (ilustracja po lewej) przepustowość wynosi 12 l/s. Technologia ta umożliwia uzyskanie jednolitej rury kanalizacyjnej o średnicy d110, co oznacza, że nie ma potrzeby stosowania rury wentylacyjnej. Co więcej, rurociągi poziome można układać bez spadku na odcinku do sześciu metrów.

Konwencjonalna rura kanalizacyjna (ilustracja po prawej) osiąga przepustowość 12,4 l/s przy średnicy rury d160 i dodatkowej rurze wentylacyjnej d90.

Doskonałe, wzajemne oddziaływanie

Przepływająca woda jest wprowadzana w kształtce Geberit PE Sovent w ruch rotacyjny.

Ciągły słup powietrza dzięki Geberit SuperTube
Wybierz punkt informacyjny na zdjęciu

Trzy kształtki stanowiące istotną różnicę

Kształtka Geberit PE Sovent d110

Kształtka Geberit PE Sovent d110

Zoptymalizowana geometria kształtki Geberit PE Sovent prowadzi wodę do pionu i wprawia ją w ruch obrotowy, co powoduje jej dociskanie do ściany rury. Powstały w ten sposób przepływ pierścieniowy tworzy wewnątrz stabilną, ciągłą kolumnę powietrza, co umożliwia przepustowość 12 l/s.

Kolanko Geberit PE BottomTurn d110

Kolano Geberit PE BottomTurn

W kolanie Geberit PE BottomTurn zmiana kierunku powoduje załamanie się ściany wody i zmianę przepływu pierścieniowego na przepływ laminarny, bez zakłócania słupa powietrza. Zmiana ta znacznie zmniejsza straty impulsowe w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.

Kolanko Geberit PE BackFlip d110

Kolano Geberit PE BackFlip

Zakrzywione kolano Geberit PE BackFlip wprawia laminarny przepływ wody w ruch wirowy, co umożliwia jej rotację w pionowym rurociągu w postaci przepływu pierścieniowego aż do jej wypłynięcia Wewnętrzny słup powietrza w kolejnym pionie zostaje utrzymany.

Więcej informacji o Geberit PE SuperTubemożna znaleźć w katalogu online

Videos

Geberit PE SuperTube

Dowiedz się o wszystkich szczegółach Geberit SuperTube.

Kompetencje w dziedzinie hydrauliki w firmie Geberit

Zyskaj miejsce w wysokich budynkach - spójrz na historię Geberit SuperTube.