Komfortowa, czysta, funkcjonalna i atrakcyjna wizualnie – to najważniejsze cechy łazienek hotelowych. Geberit proponuje dedykowane rozwiązania, które budują nowoczesną i wygodną przestrzeń, wpisującą się w potrzeby różnych typów użytkowników. Co więcej, łazienka w pokoju hotelowym oparta na produktach Geberit to krok w stronę przyszłości. Innowacyjne i proekologiczne rozwiązania nie tylko budują stylowe i ponadczasowe wnętrze, ale też pozwalają na oszczędność wody i energii.
Rozmiar, układ, doprowadzenie instalacji, standard wykończenia, stylistyka, przeznaczenie czy sprostanie potrzebom specjalnych grup gości - łazienki hotelowe różnią się pod wieloma względami. Zaprojektowanie komfortowej łazienki hotelowej to niełatwe zadanie, jednak niezależnie od warunków jest możliwe dzięki szerokiej gamie dedykowanych produktów Geberit.
Na etapie planowania architekci muszą zmierzyć się z wyzwaniem stworzenia trzech rodzajów łazienek w hotelu:
Każda o określonych uwarunkowaniach i każda wymagająca uwzględnienia nieco innych potrzeb użytkowników. Jednak niezależnie od tego, każda z nich powinna wyróżniać się aranżacją pozwalającą na zachowanie wysokiego poziomu higieny i łatwe czyszczenie.
Łazienka w stylu hotelowym – czyli jaka? Praktyka pokazuje, że najlepiej sprawdzają się projekty oparte na prostej i ponadczasowej estetyce, o wyposażeniu z wytrzymałych materiałów, które z łatwością przetrwają próbę czasu. Warto postawić na uniwersalne eleganckie wzornictwo, które wpisze się w odczucia estetyczne większości gości hotelowych. W projektach nowoczesnych łazienek hotelowych przeważa minimalizm i prostota, uzupełnione o wyróżniające dodatki, nadające tego szczególnego charakteru każdemu wnętrzu. Patrząc na obecne trendy, należy dodać jeszcze ekologiczne rozwiązania w duchu zrównoważonego budownictwa.
Jakie są najnowsze trendy w aranżacjach hotelowych łazienek? Obserwując rynek, widać wyraźne dążenie w kierunku budownictwa ekologicznego, ale opartego na zachowaniu wysokiego komfortu użytkownika. Mówiąc prościej, najnowsze trendy to innowacyjne zielone rozwiązania, dopasowane do indywidualnych potrzeb gości, interaktywne i wysoce personalizowane, widoczne jako stylowe i świetnie zaprojektowane elementy wyposażenia.
Mały metraż jest jednym z największych ograniczeń przy projektowaniu łazienki hotelowej. Ale tę wadę można przekuć w atut. Geberit proponuje dedykowane linie wyposażenia łazienek hotelowych o małych wymiarach, obejmujące specjalnie zaprojektowane produkty. Umywalki, podwieszane miski WC, kabiny prysznicowe, odpływy o nieco mniejszych wymiarach, ale zachowujące pełną funkcjonalność.
Jak zaprojektować małą łazienkę hotelową? Oto kilka podpowiedzi:
Wytyczne do organizacji i wyposażenia łazienek w hotelach o różnym standardzie są zawarte w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i pracy z 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie.
Według ustawy w przypadku łazienek ogólnodostępnych wyposażenie minimum obejmuje:
Wyposażenie podstawowe w łazienkach przy pokojach hotelowych:
Wyposażenie dodatkowe obejmuje (różne w zależności od standardu hotelu):
Co decyduje o tym, jak goście hotelowi oceniają pobyt w obiekcie? To przede wszystkim wygoda, funkcjonalność, estetyka i czystość pokoju i łazienki. Doceniają to, co wpływa na wygodę korzystania z tych pomieszczeń oraz zakres, w jakim mogą dopasować je do swoich potrzeb. Oprócz wygodnego łóżka i czystej łazienki, wielu gości docenia komfort cieplny, świetlny i akustyczny.
Ale nie tylko. Użytkownicy coraz częściej zwracają uwagę na ekologiczne rozwiązania, ciekawy design i unikalne elementy wyposażenia, także w przypadku łazienki hotelowej. Bezdotykowe baterie umywalkowe, automatyczne spłuczki lub toalety myjące Geberit to innowacyjne rozwiązania, które coraz częściej pojawiają się w łazienkach w hotelach. Możliwość zdalnego połączenia przez aplikację w duchu filozofii Smart Hotels i sterowanie podstawowymi parametrami (ogrzewanie, wentylacja, oświetlenie) to wstęp do zaawansowanej personalizacji pobytu.
W dobie kryzysu klimatycznego szczególnie ważna jest świadomość ekologiczna i to ona powinna być kluczowym parametrem przy wyborze stosowanych materiałów i produktów. Wpływ na środowisko podczas produkcji elementów wyposażenia to jedno. Równie istotna jest ich późniejsza eksploatacja oraz sposób, w jaki wykorzystują zasoby. Dlatego tak ważne jest inwestycja w nowoczesne rozwiązania, przemyślane i pozwalające na długoterminowe korzyści dla środowiska.
Warto wziąć pod uwagę także zmieniające się potrzeby młodszych użytkowników. Przyzwyczajenie do możliwości sterowania z poziomu smartfona, interaktywność i inteligentne technologie w pokojach i łazienkach hotelowych, automatyzacja i personalizacja - to najnowsze trendy, które należy wziąć pod uwagę planując remont obiektu.