Varso Place Warszawa

Jeden z najbardziej ekologicznych budynków w Polsce, położony w samym centrum stolicy Polski. Kompleks trzech budynków zawierających przestrzenie biznesowe, centrum innowacyjności, hotel oraz restauracje i kawiarnie, które czynią to miejsce dostępnym dla wszystkich

Historyczne dzieje ulicy Chmielnej pokazują, że ulica od zawsze była miejscem pełnym życia. Z polnej dziewiętnastowiecznej drogi, w latach 30. XX wieku ulica Chmielna stała się czwartą najruchliwszą ulicą Warszawy. W 2009 roku wschodni odcinek ulicy Chmielnej został wpisany do rejestru zabytków, a już siedem lat później na zachodnim krańcu ulicy rozpoczęła się budowa Varso Place.

Varso Place powstało z myślą o osobach pracujących oraz mieszkańcach okolicy. Jest to zróżnicowana i wielofunkcyjna przestrzeń, którą zapewnia komfort i sprzyja kreatywności. 53-piętrowy bydynek Varso Tower to najwyższy budynek w Unii Europejskiej, o łącznej powierzchni 70 000 m kw.

To unikalna inwestycja, która łącząc wiele kontekstów: ekonomicznych, społecznych, kulturowych oraz ekologicznych, idealnie wpisują się w tkankę miejską Warszawy. Znajdują się tutaj nie tylko przestrzenie biurowe, ale również miejsca, gdzie można spotkać się po godzinach pracy – restauracje i kawiarnie. Dla turystów i przyjezdnych Varso oferuje hotel, a także najwyższy w Polsce taras widokowy.

Varso Place to jedno z najbardziej ekologicznych budynków w Polsce. Jakość projektu oraz standard rozwiązań proekologicznych zostały potwierdzone międzynarodowym certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie „Outstanding”. Budynki uzyskały także jeden z pierwszych z Polsce precertyfikatów WELL z oceną „Gold”, których audytorzy oceniają wpływ budynków na formę psychiczną i fizyczną ludzi. Oddane do użytku wiosną 2020 roku Varso 1 i Varso 2 otrzymały właśnie końcowy certyfikat WELL.

Zrównoważona inwestycja

Varso Place Warszawa (© Geberit)

WELL Building Standard™ to obecnie najbardziej znany, globalny system certyfikacji budynków koncentrujący się na potrzebach człowieka. Varso 1 i Varso 2 to z kolei jedno z pierwszych obiektów w Polsce, które przeszły finalną certyfikację, w której ocenie podlega około stu kategorii związanych m.in. z jakością powietrza, wody i oświetlenia.

Varso Place posiada również certyfikat WELL Health-Safety, opracowany podczas pandemii COVID 19, który powstał na podstawie wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, amerykańskiej agencji Centers for Disease Control and Prevention oraz instytutów naukowo-badawczych.

Geberit Know-how

Zastosowane rozwiązania Geberit
Stelaże podtynkowe Geberit Duofix
System kanalizacyjny odwodnienia dachu Geberit Pluvia + PEHD,
Systemy wodociagowe Mepla i Mapress
Ceramika marki Koło

Architekci: Varso Tower: Studio Foster+Partners Varso 1 I Varso 2: HRA Architekci

Adres: Varso Tower Ul. Chmielna 69-73 00-801 Warszawa

Wykonawca: HB Reavis

Copyright: HB Reavis Poland