Trzy razy w nieboTrIIIple w Wiedniu (AT)

Wiedeń rośnie - ku niebu. Na miejscu dawnego urzędu celnego w górę wznoszą się trzy wieże o nazwie TrIIIple, mające do 33 pięter i ponad 1000 jednostek mieszkalnych. Produkty Geberit są na szczycie.

Trzy wieże do 33 pięter każda, ponad 1000 jednostek mieszkalnych, około 70 000 m² całkowitej powierzchni użytkowej i wielkość projektu ponad 300 milionów euro: TrIIIple na Kanale Dunajskim w Wiedniu imponuje liczbami. I z odrobiną bogactwa: basen na dachu, salon z biblioteką, kuchnia eventowa, miejsca na grilla, gry, kino, a także wspólne tarasy na dachu, restauracje i bary określają atmosferę życia w TrIIIple.

Ważna cecha panoramy

Dwie wieże z klasycznymi mieszkaniami zostały ukończone od sierpnia 2021 r., jedna z umeblowanymi mikroapartamentami jest już zajęta od końca marca 2021 r. To nie tylko dodaje Wiedniu ponad 1000 mieszkań, ale także wyróżnia elementy panoramy.

Podział wież na różne strefy wysokości ma na celu wizualizację, że trzy budynki prowadzą ze sobą dialog, rozmawiają ze sobą. Strefy odzwierciedlają skalę miasta. Mają też tę zaletę, że mieszkańcy mogą opisać, gdzie mieszkają – na przykład w górnej części, nad dużym tarasem.

Sprytne odwodnienie dachu

Spojrzenie do wnętrza imponującego budynku pokazuje, że produkty Geberit w istotny sposób przyczyniają się do funkcjonalności drapaczy chmur. System odwodnienia dachu Pluvia zapewnia nie tylko efektywne odprowadzanie wody. Pozwala również na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, ponieważ wymaga tylko kilku rur spustowych.

Izolacja akustyczna jest również decydującym czynnikiem w budownictwie wysokościowym, które jest bardzo wrażliwym obszarem w odwadnianiu budynków. Dlatego budowniczowie Grupy Soravia zdecydowali się na dźwiękochłonny system odwadniający Geberit Silent-db20. Elementy montażowe Huter WC i spłuczki podtynkowe Geberit Sigma zastosowane w TrIIIple są również dobrze przystosowane do dźwiękoszczelnych montaży podłogowych i ściennych.

Fakty

Galeria zdjęć