Tradycja i nowoczesnośćWaddeweitz Estate (DE)

Zabytkowy dom o konstrukcji szachulcowej jako plac zabaw dla przyszłego życia i pracy? Taka jest wizja odnowionego osiedla w północnych Niemczech. Obiekt łączy tradycyjne budownictwo z nowoczesną technologią sanitarną firmy Geberit.

Jak połączyć w jednym miejscu obszary życia, pracy, nauki i wypoczynku? Spółdzielnia pragnie znaleźć nowe, twórcze odpowiedzi na to pytanie. W tym celu wyremontowała starą posiadłość w Waddeweitz (DE) w Dolnej Saksonii. Na przestronnym terenie o wymownej nazwie „Ding der Möglichkeit” (Rzecz możliwości) spotykają się ludzie, którzy chcą spróbować czegoś osobiście i zawodowo. Trzyhektarowy plac zabaw z kwaterami dla gości, miejscami wydarzeń, przestrzeniami coworkingowymi i warsztatem z przyszłym laboratorium do kreatywnej wymiany.

Tradycja i nowoczesność

W łazienkach gościnnych zainstalowano umywalkę Geberit ONE i baterię ścienną ONE. Toaleta myjąca Geberit AquaClean Sela oferuje ten dodatkowy komfort (© Geberit)

„Ding der Möglichkeit“ to urokliwy i zabytkowy budynek o konstrukcji szachulcowej. Dawny budynek gospodarczy został przekształcony w pensjonat.

Spotykają się tu tradycja i nowoczesność: pięknie urządzone pokoje z meblami w stylu vintage łączą się z wysokiej jakości urządzeniami sanitarnymi.

Inspirację powinni poczuć także goście w łazience – zapewniają to toalety myjące AquaClean i wyposażenie łazienki Geberit ONE.

Wymagana szybka i łatwa instalacja

Budowniczowie zdecydowali się na produkty Geberit nie tylko przed ścianą, ale także za nią (© Geberit)
Montaż Geberit FlowFit jest nieskomplikowany i szybki (© Geberit)

Ponieważ budowniczowie musieli sprostać różnorodnym wymaganiom w różnych budynkach, wybór padł na produkty Geberit montowane za ścianą. Oprócz samego projektu, szybki i bezpieczny montaż odegrał ważną rolę. Tak było na przykład w przypadku instalacji wody pitnej, którą trzeba było odnowić na całym terenie, co stanowiło znaczny wysiłek, biorąc pod uwagę wielkość obiektu. „Geberit FlowFit był dla nas, instalatorów, błogosławieństwem, nie tylko pod względem czasu. Przemyślany system znacznie ułatwił nam pracę” – mówi główny hydraulik Ralf Mühle.

Nieskomplikowany montaż pomógł nawet zrekompensować opóźnienia w budowie, gdy cała podłoga wraz z przyłączami w piwnicy stodoły musiała zostać wymieniona zgodnie z planem. Montaż Geberit FlowFit i Silent-PP w łazience z prysznicem trwał średnio osiem godzin – zdaniem hydraulika to „dobry wynik”.

Fakty

Galeria

Zapisz się do eViewNewsletter Geberit dla architektów

Pictures collage (© Geberit)

Na całym świecie produkty i rozwiązania Geberit są stosowane w budynkach różnego rodzaju. Na tej stronie znajdziesz wybór najciekawszych obiektów.

Newsletter Geberit - „eView”, podejmuje aktualne tematy z branży budowlanej. Oprócz spektakularnych przykładów projektów, „eView” obejmuje również wywiady z architektami, ekspertami budowlanymi i projektantami, a także inne ciekawe informacje.