Pałac i Folwark Łochów
Blisko miasta, bliżej natury!
Przestronne i klimatyczne pałacowe komnaty, dworskie zabudowania folwarczne oraz nieskazitelna przyroda, a to wszystko jedynie godzinę jazdy samochodem od Warszawy. Niemożliwe? A jednak! Położony w malowniczej dolinie rzeki Liwiec, w samym sercu Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, Pałac i Folwark Łochów to wyjątkowe miejsce stworzone z myślą o wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku i wrzawy, choć tak blisko stolicy.
Odrobina historii
Kompleks pałacowo-parkowy w Łochowie historią sięga XIX wieku, a jego powstanie i rozwój był bezpośredni związany z budową linii kolejowej Paryż – Petersburg. Pierwszy właścicielem posesji był hrabia Józef Hornowski, na którego zlecenie powstał w 1830 roku parterowy budynek z kolumnowym portykiem. Późniejsza rozbudowa Pałacu, według projektu i pod nadzorem czołowego architekta epoki Bolesława Pawła Podczaszyńskiego, przeprowadzona w latach 1852-1854 nadała pałacowi ostateczny wygląd. Wykonano wtedy dwa piętrowe ryzality oraz frontowy portyk z żeliwnymi kolumnami. Wnętrza zaś urządzono w typowym dla XIX wieku stylu neogotyckim. I choć właścicielami pałacyku było wiele wyśmienitych rodów, historia nie oszczędziła obiektu. Po roku 1945 majątek przejęło Państwo, a z czasem zaniedbany budynek został zdewastowany. Część obiektów całkowicie rozebrano. Z dawnej świetności pozostały fragmenty ozdobnych parkietów, stiuki, część kominka oraz piec kaflowy z ozdobnym szczytem w Sali Muzycznej.
Solidne podstawy
Dopiero w 2004 roku prywatny inwestor – firma deweloperska Arche S.A. postanowiła przywrócić obiektowi dawny blask i świetność, adoptując jego wnętrza na hotel. Prace renowacyjne trwały 4 lata, ale efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. Dziś czterogwiazdowy hotel oferuje 84 pokoje, w tym apartamenty w Pałacu i 3 apartamenty w Kuchni Pałacowej. Obiekt posiada również sale konferencyjne, strefę SPA&Wellness, salę sportową, kręgielnię oraz dwie restauracje.
Miejsce, którego nie było
To jednak nie wszystko. Inwestor postanowił wykorzystać naturalne walory okolicy, sprzyjające wypoczynkowi na łonie natury i rozbudować kompleks na terenie dawnego, a całkowicie zniszczonego na przestrzeni lat, folwarku o domki do wynajęcia. Nowa część hotelowa jedynie swoją nazwą oraz formą zabudowań nawiązuje do historycznych obiektów, znajdujących się na tym terenie.
Folwark to kompleks w pełni nowoczesny, ponieważ nie zachowały się żadne elementy oryginalnej architektury. Posiada149 pokoi, w tym 4 apartamenty dwupoziomowe, oddane całkowicie do dyspozycji gości.
W sercu Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego
Cały obiekt pod wspólna nazwą Pałac i Folwar Łochów zajmuje powierzchnię wynoszącą 27 ha. Położony w atrakcyjnym otoczeniu obszaru chronionego Natura 2000, zachęca zmęczonych wielkomiejskim zgiełkiem turystów do wypoczynku w ciszy i spokoju, jednak jedynie 1 godzinę jazdy samochodem od Warszawy. Na jego terenie znajduje się także zabytkowy kościół, którego historia rozpoczyna się w roku 1932 w Wólce Dobryńskiej. Tam służył parafianom przez 72 lata, do czasu powstania nowej murowanej świątyni. Kościół został przeniesiony na teren Pałacu i Folwarku Łochów w 2009 roku.
Zoom na łazienkę
Pałac i Folwark Łochów zasługuje na uwagę nie tylko pod kątem architektury i malowniczej lokalizacji, ale także wyposażenia pokoi hotelowych, w tym łazienek. W tych ostatnich szczególnie ważne są nie tylko komfort i estetyka, ale też poczucie bezpieczeństwa. Stąd do wyposażenia łazienek w ponad 140 pokojach hotelowych wybrano produkty z oferty marki Geberit, będące gwarantem wysokiej jakości i higieny. Wśród użytych w realizacji łazienek hotelowych rozwiązań znalazły się elementy montażowe z serii Geberit Duofix: stelaż do umywalki do baterii podtynkowej, stelaż do WC H112 oraz wsporniki dystansowe.
Solidne podstawy
Geberit Duofix oferuje szeroką gamę uniwersalnych i samonośnych elementów montażowych. Są one dostępne do instalowania w konstrukcji z płyt kartonowo-gipsowych i do wszystkich urządzeń sanitarnych. Elementy są przeznaczone do montażu w ścianach działowych, lekkich ścianach stelażowych oraz do montażu podtynkowego na częściowej lub całkowitej wysokości pomieszczenia. Można je stosować zarówno w nowych budynkach, jaki i pomieszczeniach remontowanych.
Dzięki ponad 200 modelom elementy montażowe Geberit Duofix znajdują niemal uniwersalne zastosowanie. Umożliwiają one zainstalowanie toalet, pisuarów, umywalek, baterii i odpływów ściennych
Detal ma znaczenie
Geberit jednak to nie tylko solidne podstawy, ale też urok aranżacyjnych detali. Stąd kropką nad i w wystroju łazienek w kompleksie hotelowym Pałac i Folwark Łochów są przyciski uruchamiające Geberit Sigma 50 w kolorze chrom błyszczący.
Przyciski te nie tylko świetnie wyglądają, ale posiadają również wszechstronne funkcje. Łączą inteligentne rozwiązania z wygodą, zapewniając większe poczucie świeżości i czystości w łazience. Obejmują one zintegrowane urządzenie do usuwania zapachów, które pasuje do wielu przycisków uruchamiających Geberit z serii Sigma.
Geberit Know How
Zastosowano rozwiązania Geberit:
Toaleta myjąca Geberit AquaClean Sela
Systemy instalacyjne Duofix
Przyciski uruchamiające Sigma 30
Przycisk spłukujący Delta 50