Mozart’s RealmOpera, Chemnitz (DE)

Zbudowana przez Richarda Möbiusa w 1909 roku i od tego czasu kilkakrotnie gruntownie odnawiana Opera w Chemnitz jest uważana za jedną z najnowocześniejszych oper w Europie. Aby przygotować się do roku 2025, w którym Chemnitz jest niemiecką Stolicą Kultury, czcigodny stary teatr otrzymał zupełnie nowe zaplecze sanitarne, w tym produkty Geberit.

Z Operą, Muzeum Króla Alberta i Petrikirche, Theaterplatz jest jednym z najbardziej atrakcyjnych zespołów budynków w niemieckim mieście Chemnitz. Opera, miejsce spotkań miłośników kultury, może pochwalić się burzliwą historią.

Budynek z długą historią?

Między erą industrializacji w XIX wieku a wybuchem I wojny światowej Chemnitz przeżywało prawdziwy boom budowlany, podczas którego światło dzienne ujrzało ponad 100 budynków użyteczności publicznej. W tym okresie wybudowano również Operę. Zgodnie z projektem „Jugendstil” został zbudowany w 1909 roku przez miejscowego architekta Richarda Möbiusa. Po ciężkich zniszczeniach w czasie II wojny światowej został odbudowany w latach 1947-1951, a w latach 90. przeszedł gruntowny remont.

Nowe urządzenia sanitarne

30 lat później właściciele wykorzystali zamknięcie wywołane przez pandemię, aby przeprowadzić kompleksowy remont sanitariatów. W systemy instalacyjne i ceramikę firmy Geberit zostało wyposażonych łącznie 15 pomieszczeń sanitarnych. Zainstalowano między innymi toalety Geberit Rimfree z serii łazienkowej Acanto. Wyposażone są w zintegrowany system usuwania zapachów i szybko zwalniane zawiasy, które pozwalają na bezproblemowe zdejmowanie siedzeń w celu ułatwienia czyszczenia. Ponieważ dużą wagę przywiązywano do produktów z obsługą bezdotykową, zainstalowano bezdotykowe baterie umywalkowe, pisuary i przyciski uruchamiające Geberit.

Wysoka liczba odwiedzających

Instytucja taka jak Chemnitz Opera jest uzależniona od posiadania niezawodnych instalacji sanitarnych o sprawdzonej trwałości. W końcu zabytkowy budynek, który może pomieścić do 720 osób, co roku przyjmuje ponad 70 000 gości. W programie Opery znajduje się szeroka gama spektakli atrakcyjnych dla wszystkich grup wiekowych i odbiorców, od klasycznej po współczesną operę i od baletów po musicale. Chemnitz zostało ogłoszone Stolicą Kultury 2025 roku. W tym roku jego instytucje kulturalne spodziewają się gościć gości z całej Europy.

Fakty

Galeria zdjęć