W cieniu murów pałacuHotel Turkish House, Istanbul (TR)

Hotel butikowy Turkish House to zarówno stanowisko archeologiczne, jak i zajazd. Podróż przez historię Stambułu rozpoczyna się tutaj, na wewnętrznym dziedzińcu. Nowoczesny komfort zapewnia m.in. Geberit.

Fundamenty tego domu mają około 1000 lat, ściany dobre 200. Pomimo swojego wieku, dom ten tętni życiem od ponownego otwarcia w 2022 roku. W cieniu ogrodowej ściany Wielkiego Pałacu, tuż obok najsłynniejsze zabytki starego miasta Stambułu, ludzie śpią tutaj, jedzą śniadanie i rozmawiają. Turyści, którzy przybędą wyczerpani upałem i zgiełkiem tureckiej metropolii, znajdą w Hotelu Turkish House oazę spokoju.

Starannie odnowiony

Przed i po: budynek jak przed przebudową (© Hotel Turkish House)
Przed i po: budynek po przebudowie w 2022 r. (© Haydar Erçin)

Zwłaszcza ci, którzy interesują się historią, docenią to miejsce. Podczas remontu kamienicy odkryto starożytne pozostałości przylegającego do niej zespołu pałacowego cesarskiego. Architekt i właściciel butikowego hotelu Deniz Alkan kazał je odsłonić i uwidocznić za przeszklonymi panelami.

Budynek wzniesiony na tych pozostałościach muru ponownie pochodzi z końca XVIII wieku. Pierwotny budynek mieszkalny był kilkakrotnie przebudowywany, aż ostatecznie utracił swoje pierwotne przeznaczenie i charakter.

Turecki dom

Deniz Alkan przywrócił budynkowi jego charakter. Dom wybudowany w technologii tradycyjnej konstrukcji drewnianej. Ściany wewnętrzne pokryte są tynkiem z zaczynu wapiennego, piasku i mączki ceglanej, wykonanym metodą tradycyjną. Od płytek i płytek po meble i oświetlenie, wykorzystano lokalne tradycyjne materiały i wyposażenie. „Chcemy, aby nasi goście doświadczyli ciepła tureckiego domu” – mówi Deniz Alkan.

Jakość i komfort w łazience

Geberit zapewnia m.in. nowoczesny komfort i higienę w hotelu Turkish House. Architekt wyposażył łazienki butikowego hotelu w liczne produkty Geberit, zarówno za, jak i przed ścianą. Deniz Alkan komentuje: „Przede wszystkim przekonała nas zarówno obsługa, jak i jakość produktów Geberit”.

Fakty

Galeria

Subskrybuj eViewBiuletyn Geberit dla architektów

Pictures collage (© Geberit)

Na całym świecie produkty i rozwiązania Geberit są stosowane w budynkach wszelkiego rodzaju. Na tej stronie znajdziesz wybór najciekawszych obiektów.

Okresowo „eView”, biuletyn referencyjny Geberit, podejmuje aktualne tematy z branży budowlanej. Oprócz spektakularnych przykładów projektów, „eView” oferuje wywiady z architektami, ekspertami budowlanymi i projektantami, a także dodatkowe informacje.