Mastering Water
Woda ma trzy podstawowe funkcje: jest niezbędna do odżywiania, jest używana do higieny osobistej i mycia, a także przenosi substancje i materiały jako środek transportu. Wymienione zastosowania odpowiadają przepływowi wody w budynku i obejmują zaopatrzenie w wodę pitną, użytkowanie wody i odprowadzanie ścieków.
Geberit jest jedyną firmą, która pokrywa wszystkie trzy obszary w budynku. Produkty przed i za ścianą są maksymalnie efektywne, gdy są używane razem w idealnej harmonii jako system.
Geberit rozumie hydraulikę: firma wie, jak kierować i kontrolować przepływ wody w budynku w odpowiedni sposób i optymalnie wykorzystywać jej energię. Przepływ wody jest zoptymalizowany i prowadzony bezpiecznie i efektywnie przez rury i produkty sanitarne, dzięki czemu jest ona wykorzystywana niezawodnie i w oszczędny sposób.
Dzięki technicznemu know-how i funkcjonalnemu wzornictwu Geberit sprawia, że zarządzanie wodą jest proste, bezpieczne i wydajne - to właśnie oznacza „Mastering Water”.
Mastering Water we wszystkich obszarach budynku, w których płynie woda
1. Mastering Water w systemach wodociągowych
Przykład: Geberit FlowFit
Zoptymalizowana pod kątem przepływu konstrukcja systemu zasilania Geberit FlowFit zapewnia minimalne straty ciśnienia. Nagłe zmiany kierunku są całkowicie wyeliminowane, a wewnętrzna średnica kształtek jest tylko nieznacznie węższa niż średnica rur. W rezultacie woda przepływa przez system rur do punktu poboru z minimalnym oporem i stratami ciśnienia.
2. Mastering Water w instalacjach i systemach spłukiwania
Przykład: Spłuczka Geberit Sigma z zaworem napełniającym i spłukującym
Dzięki zoptymalizowanej hydraulice, spłuczki podtynkowe Geberit z zaworem napełniającym Geberit Typ 383 charakteryzują się wysoką wydajnością napełniania i niskim poziomem hałasu. Z kolei zawór spłukujący Geberit Typ 212 ma inteligentnie zaprojektowany dławik do regulacji natężenia przepływu i prędkości spłukiwania.
Spłuczka i zawory są optymalnie skoordynowane z ceramiką WC Geberit, co zapewnia dokładne spłukiwanie miski WC przy użyciu możliwie najmniejszej ilości wody, a także zapobiega nadmiernemu wychlapywaniu w toaletach bezkołnierzowych.
3. Mastering Water w strefie toalety
Przykład: WC z technologią TurboFlush
Technologia Geberit TurboFlush to hydrauliczne arcydzieło. Podczas spłukiwania toalety woda wpływa bocznie do wnętrza miski ceramicznej i przepływa spiralnie przez jej wnętrze.
Dzięki zoptymalizowanemu prowadzeniu przepływu wody spłukiwanie jest nie tylko niezwykle dokładne, ale także bardzo ciche. Technologia ta jest stosowana w większości toalet Geberit i toalet myjących AquaClean.
4. Mastering Water w strefie umywalki
Przykład: umywalka Geberit ONE z CleanDrain
W przypadku tej umywalki odpływ znajduje się w postaci poziomego otworu na tylnej ściance. Dzięki temu strumień wody nie trafia w pokrywę odpływu, co ogranicza rozpryskiwanie wody. Geometria umywalki kieruje wodę do odpływu w sposób zoptymalizowany, gdzie spływa ona szybko i równomiernie.
Zapobiega to zaleganiu wody i osadzaniu się kamienia lub zanieczyszczeń, zmniejszając w ten sposób konieczność częstego czyszczenia umywalki.
5. Mastering Water w strefie prysznica
Przykład: odpływ liniowy CleanLine
Odpływ liniowy Geberit CleanLine ma zintegrowany spadek, który zapewnia optymalne odprowadzanie wody z prysznica i minimalizuje powstawanie osadów. Zoptymalizowana hydraulika syfonu o falistym kształcie zapewnia ponadprzeciętną szybkość odprowadzania wody.
Odpływ z wyjmowanym wkładem grzebieniowym wyłapuje zanieczyszczenia i włosy i jest łatwy w czyszczeniu.
6. Mastering Water w systemach kanalizacyjnych
Przykład: systemy kanalizacyjne z technologią SuperTube
Zoptymalizowana hydraulicznie technologia odwadniania Geberit SuperTube powoduje, że woda ściekowa obraca się, gdy wpływa do kanału, tworząc strumień pierścieniowy, który dociska wodę do ściany rury i ułatwia wysoką wydajność odpływu.
W środku rury utrzymywany jest stabilny słup powietrza, co eliminuje potrzebę stosowania oddzielnej rury wentylacyjnej. Oznacza to, że kanały i stropy w budynkach mogą być mniejsze. Tworzy to więcej przestrzeni użytkowej.