Trendy łazienkowe na 2024 rokNowoczesne łazienki na wyciągnięcie ręki

Niezależnie od tego, czy jest to nowoczesny prysznic typu walk-in, inteligentne sterowanie oświetleniem w szafce z lustrem, czy toaleta z delikatnym strumieniem natrysku, dobre samopoczucie jest najważniejsze w nowoczesnej łazience. Nie powinno zabraknąć delikatnych kolorów, mocnych kontrastów i wielu przydatnych technologii. Projektant Christoph Behling przedstawia najnowsze trendy łazienkowe na rok 2024.

Trendy w meblach łazienkowych

Łazienka w modnym kolorze Peach Fuzz z toaletą myjącą Geberit AquaClean Alba

“Nowoczesna łazienka to przestrzeń do pielęgnacji i dbania o urodę“ - mówi projektant Christoph Behling. “Te produkty kosmetyczne wymagają przestrzeni“. Szafka pod umywalkę jest do tego idealna, ponieważ oferuje praktyczną przestrzeń do przechowywania.

Dobrym pomysłem są również wiszące szafki pod umywalkę zawieszone nad podłogą. Stanowią one integralną część łazienki. Produkty zintegrowane ze ścianą, takie jak szafki lustrzane, tworzą wyjątkowe aranżacje - także w małych pomieszczeniach.

“Matowe powierzchnie ceramiczne i kolory nie odbijają światła. Łazienka wydaje się wtedy cieplejsza i bardziej przytulna“ - wyjaśnia projektant. W przypadku wzornictwa rośnie tendencja do indywidualizmu. Niezależnie od tego, czy chodzi o kolor, meble czy rodzaj materiału, możliwości wyboru są niemal nieograniczone - a ich rezultatem są ekskluzywne, niepowtarzalne projekty. W Geberit meble łazienkowe i umywalki z różnych serii można łączyć ze sobą zgodnie z osobistymi preferencjami dzięki opcji Mix & Match. Pozwala to na szeroki zakres połączeń aranżacyjnych.

Nowoczesne prysznice i wanny

Łazienka z umywalką Geberit VariForm i toaletą Acanto

Prysznice z równą podłogą wyłożoną kafelkami zastępują stare kabiny prysznicowe i robią wrażenie dzięki bezbarierowemu wejściu do strefy prysznica. “Podłoga pokrywająca całą łazienkę jest praktyczna i sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe i bardziej eleganckie pod względem architektonicznym“ - dodaje Christoph Behling.

Jeśli chodzi o wanny, wersja wolnostojąca pozostaje bardzo popularna. Ponieważ takie wanny zazwyczaj mają specjalny design, pomieszczenie staje się atrakcyjne architektonicznie przy minimalnym wysiłku. Po dodaniu funkcji hydromasażu, wanna może nawet przekształcić łazienkę w mini oazę relaksu stworzoną specjalnie dla Ciebie.

Nowe, innowacyjne funkcje w łazience

Szafka z lustrem Geberit ONE z oświetleniem ComfortLight

Inteligentne oświetlenie łazienkowe

Inteligentne systemy oświetleniowe to jedna z innowacyjnych i istotnych funkcji, jeśli chodzi o aktualne trendy łazienkowe. W szczególności dotyczy to oświetlenia, które można regulować zgodnie z codzienną rutyną. Białe, jasne światło w łazience rano nie tylko budzi, ale także ułatwia codzienne czynności łazienkowe, takie jak mycie zębów, nakładanie makijażu czy golenie. Wieczorem natomiast stonowane, ciepłe światło pomaga ciału się zrelaksować i przygotowuje do snu.

Takie połączenie optymalnej barwy i jasności oferuje innowacyjne oświetlenie Geberit ComfortLight. Można je przyciemniać i dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Zapewnia to nie tylko optymalne warunki oświetleniowe do wykonywania rutynowych czynności w łazience, ale także domową atmosferę.

Aktualne kolory i połączenia

Toaleta Geberit Acanto w łazience ze ścianą w modnym kolorze Peach Fuzz

Pantone ogłosił Peach Fuzz - mieszankę różu i pomarańczowego - kolorem roku 2024. Ciepły kolor optymalnie odbija naturalne źródła światła, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się jaśniejsze i bardziej przestronne. Jest to szczególnie korzystne w łazience, która jest zwykle małym pomieszczeniem bez dużych okien. Delikatny brzoskwiniowy kolor może pomóc wzmocnić wrażenie przestronności pomieszczenia, zapewniając jednocześnie przytulną atmosferę. W łazience kolor Peach Fuzz szczególnie dobrze łączy się z innymi pastelowymi kolorami, ciepłymi odcieniami brązu i bielą.

Czarny mat będzie nadal zyskiwał na popularności w łazience. Podobnie jak chrom, można go łączyć z każdym kolorem i płytkami. Jako kolor kranu lub mebli, czarny mat tworzy ekscytujący kontrast z prostymi produktami ceramicznymi, gdy jest stosowany w połączeniu z drewnem lub materiałami organicznymi, takimi jak kamień naturalny z efektownymi żyłkami. Ponieważ kolor ten pochłania odbite światło, łazienka jest delikatnie ciemniejsza, a przez to bardziej przytulna.

Co więcej, inteligentne rozwiązanie, takie jak sterowanie oświetleniem ComfortLight, oznacza, że atmosferę w pomieszczeniu można łatwo regulować za pomocą aplikacji w zależności od pory dnia lub nocy. Innowacyjne funkcje lustra, takie jak podgrzewanie antymgłowe, imponują zarówno pod względem praktyczności, jak i wzornictwa.

Toaleta Geberit Acanto z TurboFlush

Toalety z technologią dokładnego spłukiwania

Być może nie jest to oczywiste, ale istnieją również duże różnice, jeśli chodzi o spłukiwanie toalety. Sposób kierowania wody przez muszlę klozetową ma znaczący wpływ na wydajność spłukiwania. Jeśli wszystko jest czyste po jednym spłukaniu, nie tylko oszczędzasz wodę, ale także zmniejszasz wysiłek związany z czyszczeniem. Technologie spłukiwania, które kierują wodę spiralnie po wewnętrznej powierzchni, są bardziej wydajne. Dobrym przykładem jestTechnologia spłukiwania TurboFlush Geberit.

O komfort i dobre samopoczucie zadbają innowacyjne toalety myjące z dodatkowymi funkcjami takimi jak usuwanie zapachów oraz wydajna, ale cicha technologia spłukiwania. To przenosi nas do kolejnego łazienkowego trendu.

Trendy inteligentnego domu w łazience

Technologie inteligentnego domu w łazience tworzą spersonalizowane doświadczenia łazienkowe. Obejmuje to również inteligentne toalety i czyszczenie wodą. Na przykład toalety myjące pozwalają na delikatną i naturalną higienę w toalecie.

Położenie dyszy natryskowej, temperaturę wody i intensywność strumienia można intuicyjnie zmieniać za pomocą jednego przycisku na pilocie lub w aplikacji. Inteligentne elementy sterujące pozwalają na indywidualne ustawienia i wskazują, kiedy należy odkamienić urządzenie ceramiczne. Można również zapisywać profile użytkowników.

Toaleta myjąca Geberit AquaClean Alba z technologią WhirlSpray
Pilot zdalnego sterowania do toalety myjącej Geberit AquaClean Mera

Bardziej aktualne niż kiedykolwiek: zrównoważony rozwój w łazience

Efektywne i oszczędne zużycie wody jest również popularnym tematem w łazience i staje się coraz ważniejsze. Dzięki odpowiedniemu doborowi produktów można osiągnąć znaczne oszczędności wody w łazience.

Około jedna trzecia dziennego zużycia wody w domu przypada na spłukiwanie toalety. Dzięki wydajnej technologii spłukiwania dostosowanej optymalnie do ceramiki WC, wymagana objętość spłukiwania może zostać znacząco zmniejszona.

Geberit WC system oferuje wyjątkową wydajność spłukiwania.

Wskazówka: Zaplanuj swoją nowoczesną łazienkę za pomocą planera łazienek 3D

Nasza rada: Planując łazienkę na ekranie komputera za pomocą prostego narzędzia do planowania, możesz zobaczyć pomieszczenie w odpowiedniej skali w widoku 3D. Następnie możesz skonsultować się z lokalnym instalatorem lub specjalistą ds. instalacji sanitarnych, który przedstawi Ci propozycję stworzenia Twojej wymarzonej łazienki.

NewsletterZapisz się na Newsletter

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.

Produkty łazienkowe

Odkryj podobne tematy