Świeże kolory w łazience

Po dzikich kolorach, które były popularne w latach 70-tych i 80-tych, biel powróciła przez długi czas jako dominujący kolor w łazience. Biały oznacza czystość i od dawna jest klasycznym kolorem w wielu łazienkach, gdzie jest używany do płytek, ścian i urządzeń ceramicznych. Ale dni dziewiczych białych łazienek szybko stają się przeszłością. Teraz klienci szukają bardziej swojnych klimatów, stworzonych między innymi przy użyciu różnych odcieni kolorów.

Właściciele domów lub mieszkań szukają połączenia trwałego materiału i estetyki, ponieważ większość łazienek będą używać przez okres od 20 do 30 lat i odnawiać tylko raz, a może w ogóle w tym czasie. To również wyjaśnia, dlaczego białe odcienie nie wychodzą całkowicie z mody. Większość produktów ceramicznych do łazienek jest nadal produkowana w kolorze białym, bardzo łatwo można je połączyć z innymi kolorami a ludzie nie męczą sie nimi zbyt szybko.

Świeży i jasny klimat pomieszczeń

Wachlarz kolorów w pastelowych odcieniach

Obecnie ściany łazienkowe są często malowane w kolorach beżowych, jasnoszarych lub pudrowych. Neutralne kolory sprawiają, że wnętrze jest nowoczesne a przy tym eleganckie. Co więcej, białe umywalki i toalety wyglądają szczególnie dobrze w połączeniu z tymi kolorami.

Zalecamy stosowanie klasycznych kształtów i kolorów, jeśli chodzi o elementy instalacji sanitarnej i ceramiki łazienkowej oraz miękkie, ciepłe kolory podczas projektowania ścian. I pamiętaj: Mniej znaczy więcej. Nie próbuj mieszać zbyt wielu różnych tonów. Nie tylko wygląda nieatrakcyjnie, ale także tworzy przytłaczający i niechlujny wygląd.

Możesz jednak pozwolić sobie na dodanie plam kolorystyki do dekoracji i akcesoriów, które są łatwe i niedrogie do wymiany.

Kolory, które są przyjemnością

Rzut oka na pastelowe odcienie
  • Piaskowy i odcienie beżu: dają odczucie ciepła. Mają one wpływ zarówno na oczy i umysł, ponieważ przekazują poczucie spokoju i harmonii.
  • Odcienie szarości: szary występuje w szerokiej gamie odcieni – zmieszany z odrobiną brązu, szary ma efekt rozgrzewający, ale gdy ma niebieskawy odcień, ma efekt chłodzenia. Akcesoria w kolorze czerwonym, żółtym lub turkusowym harmonizują szczególnie dobrze z szarymi łazienkami.
  • Pastelowe kolory: jasnoniebieski, różowy, miętowy i podobne odcienie zapewniają poczucie lekkości i dobrego samopoczucia w pokoju. Piękno pastelowych kolorów polega na tym, że zawsze tną delikatną i przyjazną sylwetkę w połączeniu z białymi urządzeniami.

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.

Produkty łazienkowe

Bądź zawsze na bieżąco

Four images of the Geberit Stories

Zapisz się na nasz newsletter i nie przegap żadnych nowości, wydarzeń ani porad dotyczących łazienki. Bądź na bieżąco z najnowszymi produktami, ważnymi datami w kalendarzu i informacjami na temat utrzymywania czystości, optymalizacji przestrzeni, komfortu, wzornictwa, przyjazności dla użytkowników i dostępności w łazience.

Zapisz się na newsletter