Remont małej łazienki dla gościPrzed i po

Zielona łazienka dla gości z lat 80. przed remontem
Łazienka dla gości po remoncie

Po prawie 40 latach użytkowania rodzina Grewe z Niemiec postanowiła wyremontować łazienkę dla gości o powierzchni zaledwie dwóch metrów kwadratowych. Zbudowana w latach 80-tych, została zaplanowana dla młodej rodziny. W tamtych czasach nikt nie myślał o tym, jak pewnego dnia będą z niej korzystać osoby starsze.

Tak więc mały plan łazienki na parterze pomieścił tylko toaletę, umywalkę z lustrem i małą szafkę. Spłuczka natynkowa zajmowała dużo miejsca, a grzejnik ścienny jeszcze więcej. Niewiele więc miejsca na jakiekolwiek ozdobniki.

Remont: łazienka dla osób starszych

Wyzwaniem przy remoncie łazienki dla gości było uczynienie jej zarówno nowoczesną, jak i funkcjonalną dla osób starszych. Należało stworzyć przestrzeń, aby rodzina mogła z niej w pełni korzystać nawet przy ograniczonej mobilności. Ponadto łazienka musiała być łatwiejsza do czyszczenia. Wszystkie te wyzwania można było rozwiązać dzięki dobremu planowaniu przez specjalistę sanitarnego i doskonałemu wyborowi produktów Geberit.

Stara toaleta z odsłoniętą spłuczką w łazience dla gości
Łazienka dla gości z małą szafką i umywalką

Co powinno znaleźć się w łazience dla gości

Rodzina Grewe chciała zmodernizować małą łazienkę zarówno pod względem komfortu, jak i dostępności. Usunięto więc płytki, zainstalowano ogrzewanie podłogowe i zamontowano półwysoką ściankę podtynkową z ukrytą spłuczką. Dzięki temu w łazience znalazło się miejsce na najważniejsze rzeczy.

Rodzina Grewe wybrała toaletę myjącą Geberit AquaClean Mera Classic jako toaletę WC. “Myśl o tym, że się starzejemy sprawiła, że zdecydowaliśmy się na toaletę myjącą“, wyjaśnia Elisabeth Grewe. “Mycie wodą jest znacznie przyjemniejsze niż papierem i można po prostu usiąść. Pilot zdalnego sterowania ułatwia korzystanie z toalety myjącej osobom o ograniczonej sprawności ruchowej“.

Komfort dzięki dodatkowym funkcjom

Ponieważ toaleta dla gości znajduje się tuż przy wejściu do domu, należy stworzyć w niej przyjazną atmosferę. “Nieprzyjemne zapachy czasami rozprzestrzeniały się w strefie wejściowej ze starej toalety. Nie chcieliśmy tego więcej“ - mówi Elisabeth Grewe. Ponieważ Geberit AquaClean Mera Classic jest wyposażona w system usuwania zapachów, nieprzyjemne zapachy w łazience są natychmiast eliminowane.

Kolejnym ważnym tematem była przestrzeń do przechowywania. Dzięki umywalce Geberit iCon, dopasowanej szafce podumywalkowej i elementowi bocznemu przestrzeń może być idealnie wykorzystana, nawet przy ograniczonej przestrzeni. A dla rodziny Grewe ta kombinacja oferowała praktyczne korzyści oprócz korzyści wizualnych: specjalne szkliwo ceramiczne KeraTect jest prawie nieporowate, co sprawia, że jest łatwe w utrzymaniu, trwałe, a przede wszystkim łatwe do czyszczenia. Produkty higieniczne, takie jak mydło lub szczoteczki do zębów, można również umieścić na półce umywalki.

Krótko mówiąc, remont zakończył się sukcesem. Zarówno rodzina, jak i goście są zadowoleni.

Twoja dodatkowa korzyśćZnajdź inspirację i wsparcie w planowaniu swojej nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

3D Planer


Zaplanuj łazienkę online, korzystając z planera 3D i wybieraj spośród różnych opcji.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.

Przeczytaj podobne wpisy