Otwarty prysznic - odrobina raju

Natryski bezbrodzikowe zyskują na popularności dzięki swojemu eleganckiemu wyglądowi i tworzonemu przez nie poczuciu przestrzeni. Aby jednak były one praktyczne i wygodne, pewne kwestie trzeba uwzględnić już na etapie planowania.

Jak sama nazwa wskazuje, nie trzeba przekraczać progu brodzika ani otwierać drzwi, wchodząc pod prysznic bezbrodzikowy. Oznacza to, że wcześnie rano można po prostu dotrzeć sennie pod prysznic bez ryzyka potknięcia się o cokolwiek, a następnie cieszyć się wrażeniem zapewnianym przez delikatne, rozbudzające strumienie wody z dysz rozpylających. Idealnie byłoby, gdyby punkt dostępu do strefy prysznica miał co najmniej 60 cm szerokości, a sama strefa prysznica powinna mieć rozmiar co najmniej 90 cm x 90 cm: im większa, tym lepsza.

Ogrodowy natrysk bezbrodzikowy

Nie można zapomnieć o ściance działowej

To zadziwiające, jak daleko woda może pryskać z obszaru prysznica - dlatego tak ważne jest, aby w projekcie uwzględnić ściankę działową. Bez niej przyjemny prysznic zakończy się nieco żmudnym procesem oczekiwania na wyschnięcie podłogi w łazience. Zatem w przypadku montażu kabiny prysznicowej bez drzwi zalecamy zwymiarowanie strefy prysznica tak dużej, na jaką pozwala pomieszczenie. Im szersza może być ta przezroczysta ścianka działowa, tym większy obszar będzie chroniony przed rozpryskami wody.

Rozegraj to w bezpieczny sposób

Właściwości podłogi i umiejscowienie odpływu są kluczowymi kwestiami przy planowaniu natrysku bezbrodzikowego. Jeśli kiedykolwiek poślizgnąłeś się pod prysznicem, wiesz, jak ważna jest powierzchnia podłogi zapewniająca stopom pewne podparcie, nawet gdy robi się mokra i namydlona. Nikt nie lubi stać na odpływie prysznica, dlatego zalecamy umieszczenie go jak najbliżej ściany lub bezpośrednio za nią.

Szczególnie w łazienkach rodzinnych szampony i inne produkty pod prysznic mogą gromadzić się i leżeć na podłodze w całej strefie prysznica. Wnęka ścienna do przechowywania różnych butelek i tubek to praktyczne rozwiązanie tego problemu, ponieważ usuwa ono wszystko z drogi - nawet podczas sprzątania pomieszczenia.

Bądź zawsze na bieżąco

Cztery zdjęcia z artykułami o produktach Geberit

Zapisz się na nasz newsletter i nie przegap żadnych nowości, wydarzeń ani porad dotyczących łazienki. Bądź na bieżąco z najnowszymi produktami, ważnymi datami w kalendarzu i informacjami na temat utrzymywania czystości, optymalizacji przestrzeni, komfortu, wzornictwa, przyjazności dla użytkowników i dostępności w łazience.

Zapisz się na nasz newsletter

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.