Kąpiel czy prysznic - co jest lepsze?

Woda? Oczywiście! Ale jaka ilość ciepłej wody jest dobra dla skóry? Opinie, czy lepiej wziąć prysznic, czy wykąpać się w wannie znacznie się różnią. Niektórzy zarzekają się, że najlepsza jest kąpiel w wannie, podczas gdy inni są przekonani, że nie ma nic lepszego niż prysznic. A co jest lepsze dla Matki Natury? I co jest łagodniejsze dla skóry?

Co jest rozsądniejsze, kąpiel w wannie czy pod prysznicem?

Dla dobra środowiska

Jeśli kierować się zwykłymi statystykami, podczas kąpieli w wannie zużywa się do trzech razy więcej wody aniżeli pod prysznicem. Do napełnienia wanny potrzeba średnio 150 litrów. Dla porównania, w trakcie pięciominutowa kąpiel pod prysznicem zużywa zazwyczaj maksymalnie 50 litrów wody w zależności od głowicy prysznicowej i czasu trwania kąpieli. Przy oszczędnym korzystaniu z prysznica może wystarczyć nawet 30 litrów. Nie trzeba dodawać, że należy zakręcać wodę podczas mycia się. Nawiasem mówiąc, kąpiel pod prysznicem jest również bardziej ekonomiczna. Kąpiel w wannie jest nawet pięć razy droższa do prysznica, uwzględniając koszty wody i ścieków.

Dla dobra skóry

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli pominiemy efekty dodatków do kąpieli, krótki prysznic jest łagodniejszy dla skóry niż długa kąpiel w wannie. Zdrowej skórze nie zaszkodzi kąpiel pod prysznicem raz dziennie. Branie prysznica dużo częściej niż raz dziennie, używanie bardzo gorącej wody lub zbyt długie stanie pod prysznicem, nie jest dobrym pomysłem. Szczególnie jeśli nasza skóra ma tendencję do nadmiernego przesuszania, ponieważ niepotrzebnie obciąża to jej naturalną ochronną warstwę.

Wnioski

Z reguły krótki prysznic jest zdrowszy dla skóry i bardziej korzystny dla środowiska. Jednakże nie zaszkodzi wzięcie raz na jakiś czas rozgrzewającej kąpieli, zwłaszcza zimą, nikomu nie zaszkodzi. Jak we wszystkim, także w tym przypadku należy zachować umiar.

Produkty łazienkowe

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.