Jak mała może być Twoja umywalka?

To nie przypadek, że głębokość umywalki stojącej, z czasem wyrównała się na poziomie około 48 centymetrów. Nie tylko ceramika, ale również pasujące meble, a nawet baterie są zwykle wstępnie dopasowane do tego wymiaru.

Podobnie jak w przypadku wielu innych rzeczy, których używamy na co dzień, elementy te uległy standaryzacji w wyniku industrializacji. W przeszłości umywalki były znacznie większe, ale istnieje tendencja do minimalizacji. Oczywiście apartamenty i ich łazienki oraz toalety dla gości z czasem uległy zmniejszeniu. Ale ten minimalistyczny trend nie zatrzymał się na 48 centymetrach: obecnie istnieje wiele małych umywalek o rzucie 37 lub nawet 25 cm, które są specjalnie zaprojektowane do małych toalet dla gości.

Mycie rąk w umywalce

Holenderskie preferencje

To, co jest uważane za dopuszczalne, jest całkowicie w oku patrzącego - a spojrzenie na Holandię pokazuje, że ich preferencje mogą być dość zaskakujące. To jest naród, który ma obsesję na punkcie małych formatów, co nie jest od razu zrozumiałe, biorąc pod uwagę średni wzrost populacji Holandii. W rzeczywistości nie ma konkretnych „fizycznych” powodów za tą preferencją, która w rzeczywistości wywodzi się z tradycji (architektonicznej).

Kwestia harmonii

Tradycja czy nie - jakie czynniki musisz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz wyposażyć swoją toaletę dla gości w małą, ale nieskazitelną umywalkę?

  • Jeśli chodzi o projekt umywalki, powinna być jak największa, jeśli masz bardzo mało miejsca. W omawianym segmencie często można znaleźć asymetryczne wzory z kranem umieszczonym z boku. Zapewnia to maksymalne wykorzystanie umywalki i pozostaje trochę miejsca na półkę. Oczywiście umywalka powinna być również na tyle głęboka, aby można było trzymać obie ręce pod wodą. „Bieg na sucho” w jednym z naszych salonów może z łatwością pomóc w znalezieniu idealnej głębokości.
  • Rozmiar baterii: Przy tej samej okazji należy również przyjrzeć się bliżej zarówno umywalce, jak i baterii, a zwłaszcza miejscu, gdzie strumień wody uderza w ceramikę. Producenci baterii często oferują mniejsze baterie w gamach produktów, które są zaprojektowane specjalnie do rozwiązań WC dla gości. Nawet mała umywalka może być bardzo atrakcyjna, jeśli jest wyposażona w pasującą baterię.

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.

Bądź zawsze na bieżąco

Cztery zdjęcia z artykułami o produktach Geberit

Zapisz się na nasz newsletter i nie przegap żadnych nowości, wydarzeń ani porad dotyczących łazienki. Bądź na bieżąco z najnowszymi produktami, ważnymi datami w kalendarzu i informacjami na temat utrzymywania czystości, optymalizacji przestrzeni, komfortu, wzornictwa, przyjazności dla użytkowników i dostępności w łazience.

Zapisz się na nasz newsletter

Jaką łazienkę wybierasz?

Idealna łazienka spełnia cały szereg życzeń i wymagań. Ale jakie są Twoje potrzeby? Czy ważna jest dla Ciebie przestrzeń, czystość lub design? Czy chcesz produktów przyjaznych dla użytkownika, czy też wolisz dodatkową wygodę, którą np. B. oferuje toaletę myjącą Geberit AquaClean? A może ważny jest dla Ciebie uniwersalny projekt? Bez względu na Twoje potrzeby upraszczamy Twoje codzienne życie dzięki sprytnym rozwiązaniom łazienkowym. Większa czystość w łazience.

Więcej przestrzeni w łazience
Wyższy poziom czystości
Bardziej funkcjonalne wzornictwo łazienkowe
Większy komfort w łazience
Większa dostępność
Większa użyteczność w łazience