Inwestycja w przyszłość

Łazienka przygotowana na wszystko, co może Cię spotkać w życiu

Nowa łazienka powinna być w stanie sprostać zmieniającym się wymaganiom przez około 25 lat, dlatego ważne jest, aby jej projekt wybiegał w przyszłość. Oto lista kontrolna rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:

Zaplanowanie przyłączy sieciowych
Posiadanie przyłącza elektrycznego w łazience jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Umieszczenie przyłącza sieciowego we właściwym miejscu umożliwia zamontowanie urządzenia do odciągania zapachów lub toalety myjącej nawet w późniejszym terminie.

Bezstopniowy dostęp do prysznica
Natryski bezbrodzikowe są dyskretne oraz sprawiają, że łazienka jest bezpieczniejsza i sprawia wrażenie optycznie większej. Idealna zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Podwieszana toaleta
Jeśli meble łazienkowe i toaleta wiszą na ścianie, czyszczenie podłogi pod nimi jest banalne. Toaletę podwieszaną można również zamontować na niestandardowej wysokości siedziska, a w niektórych modelach wysokość tę można później regulować.

Syfon podtynkowy
Jeśli użytkownik będzie chciał skorzystać z umywalki, siedząc na stołku lub wózku inwalidzkim, może przeszkadzać mu syfon pod umywalką. Syfon podtynkowy całkowicie usuwa tę barierę.

Wymiary pod kontrolą
Drzwi i przejścia muszą być wystarczająco szerokie, niezależnie od tego, czy masz na rękach małe dziecko, czy jesteś na wózku inwalidzkim. Planując meble łazienkowe, należy zadbać o to, aby przedmioty codziennego użytku były w zasięgu ręki.

Bezpieczne mocowanie uchwytów
Elementy montażowe za płytkami mają dużą nośność. Idealnie byłoby, gdyby stabilne płyty montażowe zostały na początku zainstalowane w krytycznych miejscach - na przykład przy toalecie lub pod prysznicem. Nie będzie to wiele kosztowało i pozwoli na zainstalowanie uchwytów wtedy, gdy będą potrzebne, bez konieczności wprowadzania zmian konstrukcyjnych. Należy pamiętać o zachowaniu dokumentów z planami.

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.