Atmosfera penthouse'u w łazience

Instalacje łazienkowe na najwyższym piętrze muszą znaleźć sposób na poradzenie sobie ze skosami.

Jeśli masz miejsce na poddaszu, w pewnym momencie prawdopodobnie zadasz sobie pytanie, czy powinieneś coś z nim zrobić, czy po prostu zostawić je takie, jakie jest. Dla wielu ludzi zagospodarowanie przestrzeni na poddaszu to marzenie, które pozostaje niezrealizowane od wielu lat.

Szkic łazienki określający idealne wymiary dotyczące wysokości na poddaszu

Nie to, na co wygląda

Jeśli odważysz się urzeczywistnić swoje marzenie, możesz przenieść przestrzeń swojego domu na nowy poziom. Pomysł wykorzystania stworzonej, dodatkowej przestrzeni jako, przynajmniej częściowo, mokrego pomieszczenia może być bardzo atrakcyjny. I naprawdę możliwe jest stworzenie przestrzeni łazienkowej w ścianie szczytowej - ale należy pamiętać, że pozory mogą mylić. Na rzucie piętra projekt może mieć znaczne rozmiary, ale w rzeczywistości skurczy się on do czegoś bardziej przeciętnego z powodu skosów, ponieważ powodują one drastyczne zmniejszenie ilości przestrzeni, która jest rzeczywiście użyteczna

Kluczowe jest planowanie

Zachowanie odpowiedniego spojrzenia na przestrzeń jest kluczem do maksymalnego jej wykorzystania. Zadaj sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujesz toalety, umywalki, prysznica i wanny. Czy swoje zadanie spełni pojedyncza czy podwójna umywalka? Potrzebujesz prysznica czy wolnostojącej wanny? I tak dalej. Kiedy już określisz swoje potrzeby i dopasujesz je do możliwości swojego budżetu, następnym krokiem jest stworzenie najlepszego projektu przestrzeni. Niektóre kryteria nie podlegają negocjacjom: Prysznic i szafka z lustrem nad umywalką będą najwyższymi przedmiotami w pomieszczeniu, a toaleta - najniższym - można ją wygodnie zmieścić pod skosem, jeśli pozwala na to wysokość ściany kolankowej (niskiej ściany). To samo dotyczy wanny, ponieważ jest ona przeznaczona do leżenia. Ważne jest, aby pomyśleć również o ilości miejsca, które jest potrzebne nie tylko dla poszczególnych produktów, ale także dla ich użytkowników - aby mieć pewność, że nikt nie uderzy się w głowę.

Tworzenie przestronności

Dzięki starannemu podejściu można znaleźć idealne miejsce dla wszystkich elementów wymarzonej łazienki. Ale to oczywiście nie wszystko: Po opracowaniu aranżacji następnym krokiem jest dodanie kilku akcentów, które zapewnią tę oczekiwaną atmosferę penthouse’u. Wzór płytek, który ciągnie się przez całe pomieszczenie aż do prysznica, nawet na podłodze, to sprytny sposób, aby to osiągnąć. A ponieważ na poddaszu może być mało naturalnego światła, zalecane są jasne kolory. Warto też pamiętać, że projekty łazienek poddaszowych nieuchronnie natykają się na wnęki (w końcu stanowią one częściowo o uroku tego rodzaju przestrzeni). Najlepszy sposób na ich wykorzystanie nie musi być całkowicie praktyczny - dobrze ustawiony piękny dekoracyjny przedmiot może zwiększyć oczekiwane poczucie przestronności.Zaplanuj swoją łazienkę

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.

Bądź zawsze na bieżąco

Cztery zdjęcia z artykułami o produktach Geberit

Zapisz się na nasz newsletter i nie przegap żadnych nowości, wydarzeń ani porad dotyczących łazienki. Bądź na bieżąco z najnowszymi produktami, ważnymi datami w kalendarzu i informacjami na temat utrzymywania czystości, optymalizacji przestrzeni, komfortu, wzornictwa, przyjazności dla użytkowników i dostępności w łazience.

Zapisz się na nasz newsletter

Która łazienka jest dla Ciebie odpowiednia?

Jakie dokładnie są Twoje potrzeby? Przestrzeń, czystość czy wzornictwo są dla Ciebie ważne? Chcesz produktów przyjaznych dla użytkownika lub wolisz jeszcze więcej komfortu jaki ma do zaoferowania toaleta myjąca Geberit AquaClean? A może wolisz uniwersalny design? Bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby, upraszczamy codzienną rutynę dzięki naszym sprytnym rozwiązaniom łazienkowym.

Więcej przestrzeni w łazience
Wyższy standard czystości w łazience
Bardziej funkcjonalne wzornictwo łazienkowe
Większy komfort w łazience
Większa dostępność
Większa użyteczność w łazience