Wszystko dla odpoczynkuTeatr degli Arcimboldi, Mailand (IT)

W garderobach artystów aktorzy i aktorki znajdują spokój przed spektaklem. Teatro degli Arcimboldi w Mediolanie (IT) zlecił ich renowację. Izolujące dźwięki produkty Geberit w łazience również przyczyniają się do stworzenia atmosfery ciszy.

Każde przedstawienie teatralne zaczyna się od przebrania. To pierwszy akt za kulisami – w garderobie, gdzie artyści przemieniają się w swoich bohaterów. Tutaj mieszkają przez kilka godzin, odpoczywają, karmią się i myją, porządkują myśli i przygotowują występ. Miejsce ciszy i skupienia.

Aby stworzyć te oazy spokoju, Teatro degli Arcimboldi w Mediolanie zlecił firmom zajmującym się projektowaniem wnętrz przeprojektowanie wszystkich garderób. W 2022 roku włoskie studio Calvi Ceschia Viganò przejęło garderobę gwiazd, zwaną „Primo Camerino”.

Komfort w służbie sztuki

Po intensywnych dyskusjach z przyszłymi użytkownikami garderoby, projektanci stworzyli półkoliste pomieszczenie z częścią do makijażu i salonu, kuchnią i prywatną łazienką. Miękkie, okrągłe linie dominują w stylistyce i tworzą odprężającą atmosferę. Koncepcja kolorystyczna umiejętnie przekazuje spokój za pomocą jasnego pomarańczu i aksamitnej benzynowej zieleni.

Skoncentruj się na redukcji szumów

W tym przypadku „najmniejszy pokój” jest jednocześnie cichym pokojem. Wyposażenie łazienki podąża za nakazem ciszy. Centralnym aspektem przy realizacji środowiska łazienkowego była zatem izolacja akustyczna. To była wskazówka dla Geberit. Za ścianą dźwiękoszczelne systemy drenażowe Geberit Silent-Pro i Silent-PP redukują hałas. Spłuczka toaletowa przed ścianą spełnia swoje zadanie: dzięki spiralnemu ruchowi wody technologia TurboFlush znacznie zmniejsza hałas podczas spłukiwania. Prosty design serii łazienkowej Geberit ONE i brodzika Olona harmonijnie wpisują się w ogólną koncepcję oazy spokoju.

Konkluzja? Według włoskiego aktora i komika Antonio Albanese są to „najpiękniejsze garderoby, najbardziej zaskakujące, jakie kiedykolwiek widziałem. Koniecznie trzeba je odwiedzić.”

Galeria zdjęć

Zapisz się do eViewNewsletter Geberit dla architektów

Kolaż zdjęć budynków referencyjnych (© Geberit)

Na całym świecie produkty i rozwiązania Geberit są stosowane w budynkach różnego rodzaju. Na tej stronie znajdziesz wybór najciekawszych obiektów.

Newsletter Geberit - „eView”, podejmuje aktualne tematy z branży budowlanej. Oprócz spektakularnych przykładów projektów, „eView” obejmuje również wywiady z architektami, ekspertami budowlanymi i projektantami, a także inne ciekawe informacje.