Rewolucja w spłuczkach w sercu ParyżaConcorde La Fayette, Paryż (FR)

Luksusowy hotel w Paryżu przypomina o rozwoju miasta w latach 70. I dokumentuje początki technologii spłukiwania Geberit będąc wyposażonym w ponad 1000 spłuczek.

W samym sercu Paryża, kilka kilometrów od Łuku Triumfalnego i słynnych Pól Elizejskich, stoi wieżowiec, który nie tylko ilustruje historię Geberit, ale także zmiany konstrukcyjne lat 70-tych.

Beton - symbol siły

Po II wojnie światowej - wraz z rozwojem turystyki i wzrostem częstotliwości konferencji - grupie architektów zlecono budowę luksusowego hotelu na dawnych nieużytkach. Efektem był Hotel Concorde La Fayette, 190-metrowy betonowy budynek z ponad 38 piętrami, który został otwarty w 1974 roku.

Betonowa fasada zerwała z tradycyjnymi stylami budowlanymi. W powojennej Europie beton był postrzegany jako nowoczesny materiał w architekturze i symbolizował postęp, siłę i funkcjonalność. Znaczenie hotelu jako nowoczesnego dzieła architektury wykracza jednak poza samą estetykę. Nowe standardy zostały również ustanowione w zakresie technologii sanitarnej. Concorde La Fayette był jednym z pierwszych hoteli w swoim czasie, który został wyposażony w imponującą liczbę ponad 1000 spłuczek Geberit.

Zaufanie do technologii sanitarnej Geberit

Wygląd zewnętrzny betonowego kompleksu hotelowego praktycznie nie zmienił się do dziś (© Daniel Osso)

Firma Geberit była już wtedy znana na całym świecie z wysokiej jakości rozwiązań sanitarnych. Na początku lat 50-tych wprowadzono na rynek pionierskie produkty - pierwszą plastikową spłuczkę wykonaną z PVC, a w latach 60-tych spłuczkę podtynkową z PVC.

Na przestrzeni lat hotel przechodził wiele zmian. W 2013 roku został sprzedany, odnowiony i ponownie otwarty pod nową nazwą. Nawet po remoncie spłuczki Geberit pozostały. Ponadto zintegrowano 600 systemów instalacyjnych Geberit Duofix do pryszniców, jak również zamontowane chromowane przyciski spłukujące z połyskiem Sigma30. Przez pół wieku od wybudowania budynku jedna rzecz pozostała niezmienna: Zaufanie do jakości produktów Geberit.

Fakty

Zapisz się do eViewNewsletter Geberit dla architektów

Kolaż zdjęć (© Geberit)

Na całym świecie produkty i rozwiązania Geberit są stosowane w budynkach różnego rodzaju. Na tej stronie znajdziesz wybór najciekawszych obiektów.

Newsletter Geberit - „eView”, podejmuje aktualne tematy z branży budowlanej. Oprócz spektakularnych przykładów projektów, „eView” obejmuje również wywiady z architektami, ekspertami budowlanymi i projektantami, a także inne ciekawe informacje.