Strona używa plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Korzystając z naszej strony zgadzają się Państwo na ich użycie. Więcej informacji w sekcji poświęconej ochronie danych osobowych .

OK
Geberit Polska

Wszyscy mówią, że mają geberit…

A jak jest naprawdę?

Nie każdy geberit to Geberit. To stwierdzenie, dla niektórych oczywiste, innym może wydać się paradoksem. No bo jak to? Albo Geberit, albo nie Geberit! Właśnie dlatego temat zasługuje na odrobinę nagłośnienia.

Podobnie, jak nie każdy dżip to Jeep, a nie każde adidasy muszą mieć z boku trzy paski, tak nie każda spłuczka podtynkowa, zwana potocznie geberitem, jest produktem szwajcarskiego koncernu Geberit. Słowo geberit, tak jak wiele innych nazw produktów konkretnych firm, np. walkman, ksero, czy cola, weszło do codziennego słownika jako określenie dowolnego systemu podtynkowego, stając się synonimem całej kategorii rozwiązań. Od czasu, gdy Geberit, ponad 50 lat temu, wprowadził na rynek pierwsze spłuczki podtynkowe, liczba naśladowców stale rośnie…

Podobnie, jak w przypadku innych produktów, które pożyczają sobie nazwę od oryginału, spłuczki zwane geberitami reprezentują często jakość, która daleka jest od jakości pierwowzoru. Wiele osób, posiadających rozmaite geberity, prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę mają zamurowane w ścianie produkty firmy X, Y lub Z.

Zdarza się, że do polskiego oddziału Geberit przesyłane są zdjęcia zepsutych urządzeń, które okazują się produktami konkurencji. „Zepsuł mi się geberit” – piszą ich pechowi posiadacze, a jednak z Geberitem rozwiązania te niewiele mają wspólnego, oprócz faktu, że podobnie jak oryginał, są zamurowane w ścianie.

Trwałość oryginalnych produktów firmy Geberit jest legendarna. Niektóre ze spłuczek podtynkowych, zainstalowanych 50 lat temu, działają aż do dziś! Właśnie dlatego tak ważne jest rozróżnienie między oryginalnymi systemami Geberit, a produktami innych firm.

Każdy, kto decyduje się na spłuczkę zamurowaną w ścianie, ma nadzieję, że będzie mu ona służyć długo i bezawaryjnie. Kto chciałby ryzykować konieczność rozkuwania ściany dla naprawienia usterki czy, co gorsza, awarię, która zakończy się zalaniem mieszkania? To duży kłopot, który w dodatku często pociąga za sobą duże koszty. A przecież wystarczy uświadomić sobie, że nie każdy geberit to Geberit, by ustrzec się błędu przy wyborze odpowiedniego produktu. Kupując spłuczkę podtynkową, warto pamiętać, że oryginał jest tylko jeden – ten, oznaczony logo Geberit.