Strona używa plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Korzystając z naszej strony zgadzają się Państwo na ich użycie. Więcej informacji w sekcji poświęconej ochronie danych osobowych .

OK
Geberit Polska

KATALOG GEBERIT BIM PLUG - IN

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ogólne

Katalog Geberit BIM rozszerza istniejące rozwiązanie BIM Geberit, ułatwiając bezpośredni import rodzin Autodesk® Revit® dla danego kraju i języka bezpośrednio do bieżącego projektu Autodesk® Revit®. Bezpośrednie połączenie z bazą danych Geberit zapewnia, że ​​dostępne są tylko aktualne i zlokalizowane rodziny BIM Autodesk® Revit®, co stanowi ogromną przewagę nad konwencjonalną metodą ręcznego pobierania z portali lub stron internetowych.

Instalacja

Katalog Geberit BIM Plug-in jest instalowany poprzez pobranie i uruchomienie pliku .exe. Katalog można odinstalować w dowolnym momencie za pomocą procedury odinstalowywania systemu Windows. Więcej informacji znajdziesz w filmie

Katalog Geberit BIM jest kompatybilny z najnowszą wersją i dwiema poprzednimi wersjami programu Autodesk® Revit® i można ją zainstalować w systemie Windows 7 lub 10.

Konfiguracja

Wybór ustawień regionalnych zapewnia, że ​​użytkownicy mogą korzystać tylko z oferty produktów Geberit dostępnych w ich własnych regionach lub we własnych krajach. Zdecydowanie zalecamy, aby użytkownicy nie zmieniali ustawień regionalnych w ramach tego samego projektu.

Poniższy film przedstawia przykład ilustrujący prawidłową procedurę

Obsługa

Produkt nie jest istotny dla planowania cyfrowego lub został niedawno dodany do asortymentu produktów. Może to być z różnych powodów:

 • Produkt został wycofany i nie jest już sprzedawany w danym kraju lub regionie.
 • Produkt nie został jeszcze sprawdzony pod kątem zgodności z BIM

Produkt ma znaczenie dla BIM, lecz nie może być wykorzystywany, ponieważ nie jest jeszcze dostępna żadna rodzina Revit®. Może to być z różnych powodów:

 • Trwa tworzenie treści BIM dla tego produktu.
 • Treści BIM podlegają obecnie kontroli jakości i nie zostały jeszcze zatwierdzone

Produkt obsługuje funkcję BIM i może być wykorzystywany. Dostępna jest rodzina Revit®

Wtyczka umożliwia użytkownikom dostęp do asortymentu Geberit zgodnie z wcześniej zdefiniowanymi ustawieniami regionalnymi. Struktura danych wyświetlana we wtyczce odpowiada strukturze katalogu internetowego Geberit. Klikając, możesz rozwinąć odpowiednie poziomy struktury danych i przejść do żądanego produktu. Produkty - podobnie jak internetowy katalog produktów Geberit - są podsumowane w następujących systemach:

Asortyment produktów Geberit
Systsemy łazienkowe Systemy instalacyjne Systemy zaopatrzenia
Systemy kanalizacyjne Narzędzia  

Kategorie produktów Geberit znajdują się w strukturze danych na najwyższym poziomie i są wyświetlane w kolorze szarym.

Najniższy poziom struktury danych zawiera produkty Geberit, które można pobrać i dodać do projektu BIM. Możliwe do wybrania grupy produktów są w kolorze czarnym.

Bezpośrednie wyszukiwanie przy użyciu numeru artykułu Geberit nie zostało jeszcze zaimplementowane.

Wtyczkę katalogu Geberit BIM można pobrać i używać w następujących krajach / regionach. Dane Geberit BIM są udostępniane w odpowiednich językach narodowych.

Dostępność katalogu Geberit BIM Plug-in w innych krajach
Austria (de) Finlandia )fi) Włochy (it) Polska (pl) Słowania (sl)
Belgia (fr/nl) Francja (fr) Litwa (lt) Portugalia (pt) Hiszpania (es)
Chorowacja (hr) Niemcy (de) Litwa (lt) Rumunia (ro) Szwecja (sv)
Czechy (cs) Wielka Brytnia (en) Luksemburg (fr) Rosja (ru) Szwajcaria (de/fr/it)
Dania Węgry (hu) Holandia (nl) Serbia (sr) Afryka / Bliski Wschód / Ameryka Łacińska (fr/en)
Estonia (en) Inde (en) Norwegia (no) Słowacja (sk)  

OBECNIE DOSTĘPNE DANE BIM *:
SYSTEMY ZAOPATRZENIA

 • Geberit Mapress Stainless Steel
 • Geberit Mapress Carbon Steel
 • Geberit Mapress Copper
 • Geberit Mapress CuNiFe
 • Geberit Mepla

SYSTEMY KANALIZACYJNE

 • Geberit Silent-db20
 • Geberit HDPE


SYSTEMY INSTALACYJNE

Elementy Geberit Duofix:

 • Elementy montażowe do WC
 • Elementy montażowe do umywalek
 • Elementy montażowe do zlewów
 • Elementy montażowe do pisuarów
 • Elementy montażowe do bidetów
 • Elementy montażowe do natrysków i wanien
 • Elementy montażowe do natrysków z odpływem ściennym
 • Elementy do zlewów
 • Elementy do obciążeń

SYSTEMY ŁAZIENKOWE

Dane są kompilowane. *
Dostępność danych BIM podlega ograniczeniom zasięgu lokalnego

Dane BIM Geberit są oferowane na dwóch różnych poziomach szczegółowości: LOD 300 i LOD 400, które pozwalają użytkownikom planować dane BIM z Geberit i jednocześnie spełniać wymagania przetargów publicznych z wykorzystaniem danych BIM neutralny w porównaniu do producenta. Właściwości takie jak nazwa producenta i numer artykułu mogą być ukryte, a inne, takie jak nazwa i opis produktu, są zastępowane ogólnymi opisami. Aby uzyskać więcej informacji na temat przełączania między LOD 300 i LOD 400, obejrzyj wideo.

Nie wszystkie produkty zostały określone jako odpowiednie dla BIM i planowania cyfrowego. Jeśli jednak uważasz, że przegapiliśmy ważny produkt, daj nam znać, wysyłając wiadomość e-mail na adres bim.support.pl@geberit.com.

Tak, dane BIM Geberit do budowy systemów zasilania dostarczane z plikami projektu Autodesk® Revit® (.rvt) nie są tworzone przez system zarządzania informacjami o produkcie Geberit i są przestarzałe. Wraz z uruchomieniem katalogu wtyczek BIM Geberit poprzednie dane BIM na stronie internetowej nie będą już aktualizowane. Po fazie przejściowej zaplanowanej do końca 2020 r. Stare dane zostaną usunięte ze stron internetowych.

Aktualizacje oprogramowania są oferowane maksymalnie dwa razy w roku.