Struktura tworzy przestrzeń

Rysunek ilustrujący temat „Więcej struktury w łazience”

Co u licha zrobić z tymi wszystkimi pędzelkami, tubkami i pojemnikami z aerozolem? Nie pierwszy raz zadajemy sobie to pytanie, ale tym razem mamy odpowiedź od dwóch influencerów. Jedną z możliwości są meble łazienkowe pełniące funkcję szafek - stojących lub podwieszanych - i tworzące w ten sposób w łazience miejsce do przechowywania.

Jednak magicznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przestrzeń do przechowywania w łazience, nie jest większa ilość mebli, lecz ich lepsza struktura. Stojąca za tym magia nie jest zbyt skomplikowana: eliminując chaos z mebli łazienkowych i polegając bardziej na opcjach promujących organizację, możesz lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Zorganizuj się dzięki szufladom

Do tego celu doskonale nadają się szafki podumywalkowe, ponieważ od razu rozwiązują dwa problemy: ukrywają syfony i przewody doprowadzające wodę, jednocześnie tworząc pod umywalką przestrzeń do przechowywania. Idealnie byłoby, gdyby szafki podumywalkowe posiadały również szuflady, w których w praktyczny sposób można by przechowywać różne akcesoria.

Jakość się opłaca

Szuflady są dostępne w wielu różnych modelach i mogą mieć szereg różnych, jakościowych funkcji. Powinny być zamontowane na dobrze wykonanych prowadnicach. Umożliwia to płynne i niezawodne otwieranie i zamykanie szuflad, bez robienia bałaganu w ich zawartości. Niektóre szuflady są wyposażone w prowadnice z pełnym wysuwem, co pozwala na ich całkowite wysunięcie.

Płynnie i bez hałasu

Mechanizm samodomykający i mechanizm cichego domykania to kolejne dwie funkcje, które oferują nowoczesne meble łazienkowe. W przypadku samodomykania wystarczy delikatne pchnięcie, aby szuflada sama się zamknęła. Mechanizm cichego domykania uwalnia użytkownika łazienki od dwóch uciążliwości: po pierwsze, szuflada nie wydaje już dźwięku przy zamykaniu, a po drugie, jej pęd zostaje spowolniony, co oznacza, że zawartość szuflady pozostaje na swoim miejscu, w nienaruszonym stanie.

PS: Jeśli chcesz zachować jeszcze większy porządek,pomocne są pojemniki do sortowania i organizacji. Można je kupić jako wyposażenie dodatkowe do mebli łazienkowych lub w sklepie przemysłowym.

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.