Efekt lampki nocnej

Przyćmione światło pomaga orientować się w ciemności

Wszyscy wiedzą, jak to jest zostać wyrwanym w środku nocy z głębokiego snu z powodu pełnego pęcherza. Wycieczka do toalety jest nieunikniona. Przyćmione światło może pomóc ci odnaleźć toaletę nawet w ciemności, ponieważ, chociaż Twój sen został zakłócony, nadal jesteś praktycznie w półśnie. Wynika to głównie z uwalniania melatoniny - hormonu indukującego sen, odpowiedzialnego za zapewnienie, aby nasze ciało przeszło w nocy automatycznie w tryb snu.

Zdrowy cykl snu jest bezcenny. Ludzie bez wystarczającej ilości snu rzadko funkcjonują w 100% w ciągu dnia. Aby nasz zegar biologiczny nie został zakłócony pomimo wizyty w toalecie i by można było błyskawicznie powrócić do zasłużonego snu, należy pamiętać o następujących kwestiach.

  • Jasne światło może zakłócić nasz zegar biologiczny i ograniczyć wytwarzanie melatoniny. Dlatego należy unikać włączania światła w drodze do toalety, a jeśli jest to konieczne, należy użyć oświetlenia nocnego z funkcją przyciemniania.

  • Należy unikać źródeł światła, które generują intensywne, niebieskie światło. Zakłóca ono produkcję melatoniny niezbędnej do łatwego powrócenia do snu, ponieważ sygnalizuje ciału, że noc się skończyła.

  • Należy wybrać oświetlenie orientacyjne z czujnikami ruchu w łazience, ponieważ światło to wskazuje drogę do toalety po wejściu do łazienki. Takie źródła światła są na ogół blade i przyćmione, dzięki czemu oświetlone jest delikatnie tylko konieczne urządzenie - toaleta.

Produkty łazienkowe

Twoja dodatkowa korzyść Inspiracja i wsparcie przy planowaniu na drodze do nowej łazienki

Narzędzie z inspiracjami


Odkryj pomysły i funkcje w nowoczesnej łazience i wybierz to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne. Możesz w zaledwie kilku krokach połączyć elementy swojej wymarzonej łazienki.

3D Planer


Zaplanuj łazienkę online, korzystając z planera 3D i wybieraj spośród różnych opcji.

Skontaktuj się z nami.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Newsletter


Zapisz się do naszego Newslettera. Dzięki temu będziesz otrzymywać ciekawe informacje, porady i wskazówki jak Twoja łazienka może stać się bardziej przyjazna i funkcjonalna.