Strona używa plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Korzystając z naszej strony zgadzają się Państwo na ich użycie. Więcej informacji w sekcji poświęconej ochronie danych osobowych.

OK

Nie boimy się deszczu

Systemy odwodnień dachowych Geberit

Bezpieczne odprowadzanie wody
Odprowadzanie wody z dachów o dużej powierzchni staje się coraz ważniejsze w nowoczesnym budownictwie, przemyśle oraz budynkach wysokich i jest tematem objętym wieloma międzynarodowymi regulacjami. Częste i silne opady zwiększają wymagania co do projektowania i implementacji systemów odprowadzających wodę z budynków, dzięki czemu większa ilość wody może zostać bezpiecznie odprowadzona.

Ekonomiczny, podciśnieniowy system odprowadzania wody z dachu
Wpusty systemu Geberit Pluvia powodują, że podczas deszczu, rurociągi i piony stosunkowo szybko wypełniają się wodą. W ten sposób w rurze tworzy siękorek wodny, który płynąc przewodami z dużą prędkością generuje podciśnienie. Dzięki temu poziome kolektory mogą być prowadzone bez spadku, a woda deszczowa odprowadzana jest podciśnieniowo. Zwiększona prędkość przepływu sprzyja również samooczyszczaniu się rur i zmniejsza ryzyko tworzenia się zatorów.