Strona używa plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Korzystając z naszej strony zgadzają się Państwo na ich użycie. Więcej informacji w sekcji poświęconej ochronie danych osobowych.

OK

Ekonomiczna technologia kanalizacyjna idealna do budynków wysokich

Geberit Sovent

Zoptymalizowany przepływ w budynkach wysokich
Optymalizujące przepływ ścieków kształtki Sovent dają mozliwość przyjęcia tańszego rozwiązania pionów kanalizacyjnych w budynkach wysokich. Dzięki specjalnej budowie kształtek zwiększa się wielokrotnie przepustowość rur spustowych i nie jest już potrzebny dodatkowy pion z wentylacją boczną.

Nie lada wyzwanie dla projektantów sanitarnych
W konwencjonalnych pionach kanalizacyjnych powyżej pewnej wysokości mają zastosowanie określoneprawa fizyki. Szybkie zmiany ciśnienia powodują wysysanie ścieków z podejść kanalizacyjnych na skutek podciśnienia lub ich wypchnięcia na skutek nadciśnienia. Oba zjawiska uznaje się za skrajnie niepożądane. Aby uniknąć takich sytuacji, w wielu bydynkach wysokościowych projektuje się piony przewymiarowane, a ponadto dodatkowe piony wentylacji bocznej biegnące równolegle do pionów kanalizacyjnych, z którymi połączone są w regularnych odstępach.

Ekonomiczna alternatywa
Kształtka Sovent to opracowana przez Geberit oszczędna i technicznie dopracowana alternatywa dla klasycznych systemów kanalizacyjnych w wysokich budynkach. Geberit Sovent zapobiega blokowaniu przepływu w pionach kanalizacyjnych, zwiększając tym samym ich przepustowość. Równocześnie ułatwia przepływ powietrza między podejściem kanalizacyjnym a samym pionem i niweluje konieczność instalacji dodatkowej rury wentylacyjnej. Dodatkowo, oddzielne przestrzenie w kształtce dla ścieków z pionu i ścieków z podejść zapobiegają cofaniu się nieczystości w podejściu kanalizacyjnym do odbiornika.

Solidne i w pełni zgodne systemowo
Kształtka Geberit Sovent jest dostępna w dwóch rozmiarach, do pionów o średnicy 110 lub 160 mm. Wytwarza się ją z odpornego tworzywa PE-HD. Może być zgrzewana z rurami kanalizacyjnymi Geberit HDPE lub Geberit Silent-db20. Połączenie jest całkowicie szczelne i odporne na działanie ciśnienia.