Strona używa plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Korzystając z naszej strony zgadzają się Państwo na ich użycie. Więcej informacji w sekcji poświęconej ochronie danych osobowych.

OK

Nie boimy się deszczu

Systemy odwodnień dachowych Geberit

Bezpieczne odprowadzanie wody
Odprowadzanie wody z dachów o dużej powierzchni staje się coraz ważniejsze w nowoczesnym budownictwie, przemyśle oraz budynkach wysokich i jest tematem objętym wieloma międzynarodowymi regulacjami. Częste i silne opady zwiększają wymagania co do projektowania i implementacji systemów odprowadzających wodę z budynków, dzięki czemu większa ilość wody może zostać bezpiecznie odprowadzona.

Ekonomiczny, podciśnieniowy system odprowadzania wody z dachu
Wpusty systemu Geberit Pluvia powodują, że podczas deszczu, rurociągi i piony stosunkowo szybko wypełniają się wodą. W ten sposób w rurze tworzy siękorek wodny, który płynąc przewodami z dużą prędkością generuje podciśnienie. Dzięki temu poziome kolektory mogą być prowadzone bez spadku, a woda deszczowa odprowadzana jest podciśnieniowo. Zwiększona prędkość przepływu sprzyja również samooczyszczaniu się rur i zmniejsza ryzyko tworzenia się zatorów.


Odprowadzanie dwa razy więcej wody dwa razy mniejszymi przewodami

Działanie tradycyjnych instalacji kanalizacji dachowych polega po prostu na odpływie wody przewodami prowadzonymi z odpowiednim spadkiem. System Geberit Pluvia ma przewody spustowe o małej średnicy, które szybko napełniają się wodą i odwadniają dach siłą powstającego w nich podciśnienia. Wpusty dachowe Geberit nie zasysają powietrza do przewodów, co gwarantuje dużą sprawność kanalizacji dachowej. W efekcie Pluvia odprowadza dwa razy więcej wody dwa razy mniejszymi przewodami

Większa swoboda projektowania

Geberit Pluvia to większa swoboda projektowania kanalizacji deszczowej, ponieważ system nie wymaga odcinków przewodów z określonym spadkiem. Do stsyemu stosowanych jest również mniej wpustów dachowych, mniej rur spustowych, a także mniej połaczeń.


Odporne na wysokie temperatury i inwazyjne media

Wyprodukowane z polietylenu o wysokiej gęstości (PE-HD) rury kanalizacyjne Geberit HDPE są dostosowane do pracy w wielu sytuacjach - od odwadniania dachów, przemysłu, laboratoriów do instalacji ziemnych, w betonie lub kontrukcji mostowych. Gorąca woda, nawet do temperatury 80 °C czy nawet 100 °C przy krótkich przepływach, nie ma wpływu na materiał z którego wykonany jest system. Jest odporny na 95% występujących alkaliów, kwasów i chemikaliów, jak również na uderzenia, upadki czy ciśnienie do 1.5 bara bez wpływu na kształt materiału z którego jest wykonany.

Geberit PE - trwałe połączenia

Rury Geberit HDPE są dostępne w wielu średnicach - od 32mm do 315mm. System posiada również szeroki asortyment kształtek. W zależności od zastosowania, rury i kształtki można łączyć poprzez zgrzewanie doczołowe, zgrzewanie elektrooporowe, połączenia śrubunkowe lub kołnierzowe.Dokładniejsze informacje:

Dot. instalacji i wykonawstwa