Strona używa plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Korzystając z naszej strony zgadzają się Państwo na ich użycie. Więcej informacji w sekcji poświęconej ochronie danych osobowych.

OK

Wywiad

Daniel Irányi i Tom Stäubli z zuryskiego biura Tribecraft.

  • Daniel Irányi
  • Tom Stäubli

Idealne połączenie formy, jakości i funkcjonalności

Daniel Irányi i Tom Stäubli z zuryskiego biura Tribecraft zaprojektowali rodzinę produktów Geberit Monolith. W rozmowie z nami wyjaśniają fenomen tych nowych modułów sanitarnych.

Geberit Monolit to innowacja i novum w łazience. Co było dla was największym wyzwaniem podczas opracowania koncepcji?
Daniel Irányi: Dzięki modułowi Monolith chcieliśmy przełamać istniejące przestrzenie w łazience. Spłuczka, umywalka i bidet powinny odgrywać nową rolę, dlatego nadaliśmy modułowi Monolith zupełnie nowa rangę. Ten produkt to przykład idealnego połączenia formy, jakości i funkcjonalności.

Geberit Monolith sanitary modules for washbasins, WCs and bidets

"Dzięki Monolith umywalka, spłuczka i bidet zyskują nowe znaczenie."
Tom Stäubli


Co zainspirowało was do stworzenia formy Monolith?
Monolith to pod względem wzornictwa dość skromna forma, ale dzięki niemu można zaznaczyć wyraźne akcenty w łazience. Aby to osiągnąć, długo pracowaliśmy nad proporcjami. Zwróciliśmy uwagę na to, aby Monolith harmonijnie wtapiał się w ceramikę. Wolumen i powierzchnia szkła muszą być spójne.

W jaki sposób uzupełniają się moduły łazienkowe Monolith?
Tom Stäubli: Mamy tu do czynienia z rodziną produktów. Tak jak w prawdziwej rodzinie, jej członkowie inaczej wyglądają, tak moduły sanitarne Monolith wyróżniają się charakterystycznymi cechami. W zależności od produktu przejmują inną rolę - i ich design powinien to oddawać.

Daniel Irányi: Można bawić się modułami Monolith. Jednak każdy produkt, musi także samodzielnie spełniać swoją funkcję. Moduły sanitarne Geberit Monolith to nowoczesne akcenty w łazience, przy których inne produkty takie jak umywalka czy ceramika sanitarna, mogą się wyróżniać. Do koloru czarnego i białego dołączył kolor umbra, jako ciepła szaro-brązowa tonacja.

"Umbrę można łączyć z ciepłymi kolorami i podkreślać swój styl w łazience."
Tom Stäubli


Dlaczego właśnie ten kolor?
Tom Stäubli: Czarny i biały to kolory monochromatyczne, które pasują w prawdzie do wielu aranżacji, ale niekoniecznie do ciepłego otoczenia. Umbrę można doskonale łączyć z ciepłymi odcieniami i z drewnem. Dzięki kolorowi umbra można także ożywić monochromatyczną łazienkę.