Strona używa plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Korzystając z naszej strony zgadzają się Państwo na ich użycie. Więcej informacji w sekcji poświęconej ochronie danych osobowych.

OK

Nowa ikona Mediolanu

Zoptymalizowany przepływ w kształtkach kanalizacyjnych Sovent

Porta Nuova district skyline

W Mediolanie powstała całkiem nowa dzielnica: Porta Nuova. Na powierzchni 290.000 m2 wokół dworca Garibaldi powstało 20 wieżowców, parki, nowa stacja metra oraz parkingi podziemne. Koncepcja Porta Nuova oparta na trwałości może być przykładem dla dalszego rozwoju miasta.

Do prestiżowych budynków nowej dzielnicy należą „UniCredit-Tower“ oraz dwa apartamentowce „Bosco Verticale“. „UniCredit-Tower“ - wykonana ze szkła i stali centrala banku składa się z trzech wież, najwyższa z nich ma 231 m. Jest to najwyższy budynek we Włoszech. Oferuje 4.000 miejsc pracy, zaś emisja CO2 została zmniejszona o 30%.


  • Apartmentowiec
  • Apartmentowiec

Apartamentowce „Bosco Verticale“ są oddalone zaledwie pięć minut od „UniCredit-Tower“ i mają aktywny wpływ na poprawę środowiska oraz na rozszerzenie bioróżnorodności w dużych miastach. Obie wieże o wysokości 80 i 112 m oferują 50.000 m2 powierzchni mieszkalnej oraz 10.000 m2 lasu, ponieważ fasada budynków jest ozdobiona 730 drzewami, 5000 krzewami oraz 11.000 roślinami. Każdy apartament ma przestronny balkon z własnym mini lasem, który chroni przed słońcem, hałasem i zanieczyszczonym miejskim powietrzem.

Kształtki Geberit PE Sovent

Kształtki Geberit Sovent o zoptymalizowanym przepływie umożliwiają przepływ ścieków w budynkach wysokich. Zapobiegają blokowaniu przepływu w pionach kanalizacyjnych, zwiększając tym samym ich przepustowość. Równocześnie ułatwiają przepływ powietrza między podejściem kanalizacyjnym a samym pionem i niwelują konieczność instalacji dodatkowej rury wentylacyjnej. W przeciwieństwie do odwadniania dachów podciśnienie w kanalizacji nie jest pożądane, ponieważ szybkie zmiany ciśnienia powodują wysysanie ścieków z podejść kanalizacyjnych. Aby uniknąć takich sytuacji, projektuje się piony przewymiarowane oraz dodatkowe piony wentylacji bocznej. Kształtka Sovent to opracowana przez Geberit oszczędna i technicznie dopracowana alternatywa dla klasycznych systemów kanalizacyjnych. Kształtka do pionów o średnicy 110 mm umożliwia odprowadzenie ścieków z 93 pięter, jest stosowana w wysokich budynkach, np. na UniCredit-Tower, 231 m wysokości, oraz w obu apartamentowcach „Bosco Verticale“.