Strona używa plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Korzystając z naszej strony zgadzają się Państwo na ich użycie. Więcej informacji w sekcji poświęconej ochronie danych osobowych.

OK

Stadion Narodowy w Warszawie

Woda pitna pod okiem Geberit

Warsaw National Stadium

Stadion Narodowy w Warszawie to widoczna z daleka wizytówka miasta. Utrzymany w polskich kolorach biało-czerwony kompleks z metalową fasadą oferuje łącznie 55000 miejsc.


Kierunek: długotrwałość obiektu

Zrównoważony rozwój i trwałość miały kluczowe znaczenie przy budowie stadionu, co widać np. przy zaopatrzeniu obiektu w wodę: toalety i pisuary są spłukiwane wodą deszczową. Geberit jako firma, która konsekwentnie dąży do zrównoważonego rozwoju, mogła zaoferować wszystkie potrzebne systemy spłukiwania dla blisko 2100 toalet i pisuarów.

Warsaw National Stadium from the inside

Zawsze czysta woda pitna

Nieustannym wyzwaniem i zadaniem dla Geberit jest dostarczanie higienicznie czystej wody pitnej przez odpowiednio certyfikowane produkty. Aby temu sprostać, stosowane są wyłączenie najwyższej jakości surowce.


Spłukiwanie higieniczne

Na Stadionie Narodowym w Warszawie zastosowano urządzenia do spłukiwania higienicznego. Jeśli woda zbyt długo zalega w wodociągu, może się zepsuć. Z tego względu Geberit wynalazł spłukiwanie higieniczne, które gwarantuje świeżą wodę, poprzez regularne wymuszanie przepływu wody pitnej. Spłukiwanie higieniczne powoduje systematyczną wymianę wody, skracając w ten sposób czas jej stagnacji. Dzięki temu zapobiega skażeniom bakteriologicznym i innym zanieczyszczeniom.

Zaślepki ochronne

Wszystkie rury oraz złączki systemów wody pitnej Mapress i Mepla oprócz ochrony odpowiednim opakowaniem zabezpieczone są dodatkowo zaślepkami, tak aby mogły opuścić fabrykę w nienagannym stanie. Dzięki temu systemy wodociągowe są zabezpieczone przed brudem i kurzem.

Filtr higieniczny

Napełnianie instalacji przez filtr higieniczny zapobiega skażeniu wody i zatrzymuje wszystkie mikroorganizmy. Dzięki temu po napełnieniu woda jest w jakości bez zarzutu.