Strona używa plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu. Korzystając z naszej strony zgadzają się Państwo na ich użycie. Więcej informacji w sekcji poświęconej ochronie danych osobowych.

OK

Bogata historia - fascynujące perspektywy

Od rodzinnego biznesu do międzynarodowego holdingu

Firma Geberit istnieje na rynku sanitarnym od ponad140 lat. Historia sukcesu została ukształtowana zarówno przez wybitne osobistości, jak i innowacje, partnerstwo, Know-How, niezawodność i jakość życia - wartości, które będziemy pielęgnować przez kolejne lata.

Od początku roku działy sprzedaży Geberit i byłego Sanitec pracują razem oferując klientom cały asortyment produktów potrzebnych do wyposażenia łazienki, całego portfela produktów.

Integracja działu ceramicznego widoczna jest również w produkcji. Od początku roku Geberit AquaClean Mera jest częściowo produkowany w fabryce Wesel w Niemczech.

Firma Geberit International Sales AG (GISA) otwiera nowe biura w Lagos (Nigeria), Nairobi (Kenia) i Casablanca (Maroko).

Dziesięć praktykantów, jeden nadzorca i kierownik techniczny wyruszają do Warszawy w celu renowacji urządzeń sanitarnych szkoły podstawowej w ramach rocznego projektu społecznego.

Nowości produktowe wprowadzone do oferty w 2016 roku:

 • Systemy pisuarowe Geberit
 • Geberit Silent-Pro (system odwadniający)
 • Glow (seria łazienek IDO, Porsgrund)
 • Spira (seria łazienek Ifö)
 • Geberit Sigma 20, Geberit Sigma 30 (płyty uruchamiające)


1 stycznia 2015 r. Christian Buhl objął stanowisko CEO zastępując tym samym Albert M. Baehny.

W tym roku Geberit przejmuje fińską firmę Sanitec Group, która w Europie jest wiodącym dostawcą urządzeń ceramicznych. Łączna wartość transakcji, ogłoszonej w październiku 2014 roku, wynosi 1,29 mld franków szwajcarskich. Sanitec Group był właścicielem znanych marek, takich jak Keramag, IFO, KOŁO, Allia i Pozzi-Ginori.

Świętujemy otwarcie nowej fabryki w Ruse (SI).

W kwietniu 2015 r. rozpoczyna się rozbudowa Centrum Logistycznego w Geberit Pfullendorf. Nowe hale będą gotowe do użytku wiosną 2017 r.

Geberit, jako jeden ze sponsorów szwajcarskiej ekspozycji na Expo Milano, przygotowuje swoją prezentacje dla uczestników wystawy.

W ramach działań CSR przeprowadzany jest kompleksowy remont toalet w szkole podstawowej Cottonlands w RPA.

Główny produkt wprowadza w 2015 roku:

 • Geberit odpływ prysznicowy CleanLine
 • Geberit AquaClean Mera
 • Keramag seria łazienkowa Smyle
 • Geberit system do zdalnego przemywania siłowników typ 01 i 10


Od 2014 Geberit ma swoje przedstawicielstwo w krajach bałtyckich: na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Niemieckie fabryki w Pfullendorfie, Langenfeld i Lichtestein otrzymują po raz pierwszy certyfikat ISO 50001 za system zarządzania energią.

Spółka produkcyjna Geberit w Villadose (Włochy) kończy budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni 6,600 m2 oraz uruchamia trzecią linię produkcyjną do produkcji rur kanalizacyjnych Silent-PP. Ponadto powstaje magazyn zewnętrzny o powierzchni 20 000 m2 oraz nowy parking dla samochodów dostawczych i osobowych.

Z dniem 31.12 Albert M. Baehny ustępuje z funkcji CEO, jego następcą zostaje Christian Buhl.

Na rynku pojawiają się nowe produkty:

 • Spłuczka podtynkowa i przyciski z serii Omega
 • Odpływ ścienny do natrysków
 • Moduły sanitarne Geberit Monolith Plus
 • Przycisk spłukujący Sigma70
 • AquaClean Sela w wersji stojącej

Spośród niezliczonych obiektów wyposażonych w produkty Geberit w 2014, pojawia się wiele architektonicznych perełek. Poniżej kilka przykładów:

 • Avic Science and Technology City, Nankin (CN)
 • Hotel Victory Therme Erding (DE)
 • Fondation Louis Vuitton, Paryż (FR)
 • The King Abdullah Financial District, Riyadh (SA)
 • Markthal Rotterdam (NL)
 • Dworzec Główny i siedziba Austriackich Kolei Państwowych w Wiedniu (AT)
 • Filharmonia w Szczecinie (PL)

Geberit świętuje 50-lecie spłuczki podtynkowej poprzez liczne wydarzenia i aktywności.

Geberit wraz z praktykantami realizuje projekt społeczny w szkole dla niepełnosprawnych dzieci w Indiach. Podczas tego przedsięwzięcia odnowiono łazienki oraz przystosowano je dla osób niepełnosprawnych.


W Pune (Indie) rozpoczyna produkcję nowa fabryka Geberit. Są w niej produkowane spłuczki podtynkowe Alpha na rynek indyjski.

Najważniejsze produkty promowane w 2013 roku to: Geberit AquaClean Sela, spust dachowy Pluvia o ulepszonych właściwościach akustycznych, odświeżony design przycisków spłukujących Sigma50 i Sigma10.

Geberit AquaClean Sela zdobywa nagrody “iF Product Design Award” oraz “Interior Innovation Award”. Renomowaną nagrodę "Design Plus powered by ISH 2013" zdobywają dwa produkty: Sela i przycisk spłukujący Sigma70. Nagroda ta jest przyznawana za wybitne i innowacyjne wzornictwo w połączeniu z ochroną klimatu, efektywnością energetyczną i zrównoważonym rozwojem.

Wśród wielu znakomitych budynków wyposażonych w produkty Geberit znajdują się Hotel Chedi w Andermatt (CH), nowy kampus Wiedeńskiego Uniwersytetu Ekonomii i Biznesu (AT), centrum zwiedzających Giant’s Causeway w Irlandii Północnej (UK), zielony budynek Bosco Verticale w Mediolanie (IT) oraz CCTV Tower, siedziba główna China Central Television w Pekinie (CN), która została nazwana przez radę specjalistów CTBUH "najlepszym wieżowcem na świecie" tego roku.

Geberit prowadzi tegoroczny projekt społeczny z własnymi uczniami w Rumunii. Uczyniono kolejny krok w kierunku międzynarodowej edukacji: uczniowie po ukończeniu edukacji otrzymują możliwość praktyki za granicą – pierwszym krajem przyjmującym chętnych są Chiny.


Belgia, Dania, i Norwegia uruchomiły sprzedaż Geberit AquaClean wraz z kampanią marketingową.

RPA ma nową siedzibę w Johannesburgu. W Kopenhadze (Dania), Geberit otwiera nowy salon dla klientów końcowych i klientów biznesowych, w tym mini laboratorium akustyki, a także szkolenia i sale konferencyjne. Otwarto Centrum Szkolenia w Irlandii.

W Ruse (SI), rozpoczęto budowę nowego zakładu produkcyjnego.

Najważniejsze wśród nowo wprowadzonych produktów to przycisk spłukujący Sigma80, moduł sanitarny Geberit Monolith Moduł umywalek i mikroelektrownia do baterii bezdotykowych. Wprowadzono również dwa produkty dla rynków rozwijających się - Geberit Monolith do WC w Chinach i spłuczkę podtynkową Alpha na rynek indyjski.

Produkty Geberit zostały zainstalowane w wielu prestiżowych budynkach, w tym na stadionie Grand Stade de Lille i muzeum Luwr we Francji; wiele budynków powstałych na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie również zostały wyposażone w produkty Geberit.

Geberit inwestując w zrównoważony rozówj zleca budowę bloku grzewczego w Pfullendorf (Niemcy) wyposażonego w biogaz.

Geberit realizuje projekt społeczny w RPA z uczniami z Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Wyprawa Mike'a Horn'a Pangea dobiega końca. W czteroletniej ekspedycji wspieranej przez Geberit, podróżnik opłynął cały świat (od 2008 do 2012) i uczył młodych ludzi jak traktować naturę z szacunkiem.


10 listopada została oficjalnie otwarta hala produkcyjna Geberit AquaClean w Rapperswil-Jona. Zanim to nastąpiło, produkcja odbywała się w firmie zewnętrznej.

Prezes Zarządu Günter F. Kelm odchodzi na emeryturę. Na Walnym Zgromadzeniu Albert M. Baehny zostaje wybrany jego następcą. Karl Spachmann zostaje ostatnim członkiem Zarządu Grupy i przejmuje kierownictwo nad sprzedażą na rynku europejskim.

Rusza kampania Geberit AquaClean w Wielkiej Brytanii.

W Izraelu zostaje otwarte nowe biuro sprzedaży. Geberit otwiera również wiele ośrodków informacyjnych, na przykład w Hiszpanii i Austrii.

Międzynarodowe kampanie Geberit, "Geberit On Tour" oraz "Geberit Challenge" ruszają po raz pierwszy w kilu krajach Europy.

Geberit otrzymuje nagrody "Swiss Marketing Prize 2011" i "German Logistics Prize 2011".

Łazienka coraz bardziej zaczyna przypominać oazę wellnessu. Dzięki nowym przyciskom spłukującym, płaskiej Sigmie60 czy stalażowi Geberit DuoFresh Geberit zaspokaja najnowsze potrzeby rynkowe.


Ruszyła kampania Geberit AquaClean w Holandii i Francji, a w Wiedniu i Paryżu zostały otwarte salony z podłączonymi urządzeniami AquaClean.

Geberit otworzył biuro sprzedaży w Katarze.

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Azja/Pacyfik w Szanghaju 27 maja. Geberit Chiny organizuje eventy dla klientów podczas międzynarodowych targów w Szanghaju.

Otwarcie Europejskiego Centrum Logistycznego w Pfullendorfie (Niemcy) - 26 maja.

Znane budynki takie jak Prime Tower, obecnie najwyższy budynek w Szwajcarii, zostają wyposażone w produkty Geberit. Produkty Geberit są również wykorzystywane na Wystawie Światowej w Szanghaju Shanghai Expo Performance Center, China Pavilion i Szwajcaria Pavilion.

Geberit staje się najbardziej zrównoważoną firmą w Szwajcarii i zostaje nagrodzona 10 miejscem w ogólnym rankingu podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Na rynek zostaje wprowadzony Geberit Monolith oraz Ścienny zestaw odpływowy Geberit budząc ogromne zainteresowanie architektów i klientów końcowych.


Z dniem 1 stycznia 2010 r. Geberit przejmuje dawnego partnera w Indiach (Bangalore) i dodatkowe biura sprzedaży w Bombaju i Delhi.

Zostaje otwarta nowa fabryka w Givisiez (Szwajcaria). Fabryka w Lichtenstein (Niemcy) zostaje rozbudowana do rozmiarów większych o 2/3 dotychczasowej wielkości.

William J. Christensen zostaje członkiem zarządu z dniem 1 stycznia 2009 r. jako Szef Sprzedaży Pionu Międzynarodowego.

Podczas przygotowań do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010 (FIFA World Cup), gospodarz mistrzostw - Afryka Południowa buduje 5 nowych stadionów. Produkty Geberit zostały zainstalowane w każdym z nich.

Stacja "Princess-Elisabeth" na Antarktydzie zostaje wyposażona w kontrolowane podczerwienią sterowania pisuarowe i WC, rury Mapla, Mapress, PE i Silent-PP przez Geberit w Belgii.

Mapress, HDPE i Geberit AquaClean zostają zainstalowane na stadionie, na którym odbyły się Mistrzostwa Olimpijskie 2012 w Londynie.

Budynek China Pavilion użytkowany podczas targów Expo 2010 w Szanghaju został wyposażony w system odwadniania podciśnieniowego Geberit Pluvia.

Toaleta myjąca Geberit ze zintegrowaną funkcją mycia ciała wodą, została wprowadzona na rynek pod nową nazwą Geberit AquaClean w Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Przekaz kampanii ukierunkowanej na klienta ostatecznego to naturalne właściwości i siła wody. Główne hasło to "I love Water".

Otwarty zostaje pierwszy sklep firmowy w Szanghaju.


Od 1 stycznia firma Geberit Balena odpowiedzialna za sprzedaż toalet myjących, zostaje zintegrowana z Działem Sprzedaży Geberit w Szwajcarii. W rezulatacie podwaja się liczba zatrudnionych osób. Połączenie to ma w rezultacie spowodować wzrost sprzedaży toalet myjących.

W Kairze (Egipt) zostaje otwarte nowe biuro sprzedaży Geberit.

Produkty geberit zostają użyte w budowie dwóch gigantycznych centrów handlowych. Westfield London – White City w Londynie zostaje wyposazony w rury Geberit HDPE i Mapress C-stahl, podciśnieniowe odwodnienie dachowe Geberit Pluvia i systemy instalacyjne Geberit Duofix. Największe w Rzymie (Włochy) centrum handlowe Euroma 2 zostaje wyposażone w rury Geberit PE i Mepla, 165 wpustów dachowego odwadniania Geberit Pluvia oraz 250 stelaży Geberit Kombifix.

Geberit wstępuje do UN Global Compact, inicjatywy Narodów Zjednoczonych promującej zaangażowanie społeczne firm członkowskich.

Od końca roku 2008, po certyfikcji zgodnej z ISO 14001 przez stronę chińską i amerykańską wszystkie firmy produkcyjne Geberit na świecie posiadają certyfikowany system zarządzania środowiskowego ukierunkowanego na minimalizację w oddziaływaniu na środowisko, zwiększenie efektywności wykorzystania posiadanych zasobów oraz redukcja kosztów i zagrożeń.


10 stycznia Geberit przejmuje AMS, wyłącznego importera produktów Geberit na Afrykę Południową.

W Jeddah (Arabia Saudyjska) zostaje otwarte nowe przedstawicielstwo handlowe Geberit.

Ciekawe architektonicznie budynki na całym świecie zostają wyposażone w produkty Geberit np.: Grand Mosque w Abu Dhabi, pięćdziesięcio-piętrowy apartamentowiec Pinnacle@Duxton w Singapurze, we Włoszech - park technologiczny Jean'a Nouvels'a - “Kilometro Rosso” oraz centrum handlowe Renzo Piano - “Vulcano Buono”.

Grupa Geberit organizuje warsztaty “Living Geberit” z udziałem 3000 pracowników z całego świata. Mają one na celu pokazać wartości korporacyjne firmy i uswiadomić rolę pracowników jako ambasadorów marki Geberit.

Geberit wprowadza odpowiednie kodeksy postępowania dla pracowników i dostawców.

8 sierpnia w wieku 90 lat umiera dawny współwaściciel Grupy Geberit Heinrich Gebert.


Chińska spółka handlowa działa niezależnie od 10 lat. W 2003 roku Grupa podkreśliła swoje zainteresowanie chińskim rynkiem budując siedzibę w Szanghaju.

Produkcja w Daishan (Chiny) rozrasta się. Obszar produkcji został powiększony o 4 000 m2.

1 Grudnia Bernd Kuhlin dołącza do zarządu jako Szef Sprzedaży. W kwietniu po 27 latach pracy operacyjnej Randolf Hanslin przenosi się z Zarządu do Rady Dyrektorów.

Wzrasta sprzedaż toalety myjącej Balena na arenie międzynarodowej. umywalkowe baterie bezdotykowe HyTronic zostają wprowadzone na rynek USA.

Wyjątkowe budynki zostają wyposażone w produkty Geberit: Aspire Tower - najwyższy budynek w Katarze, Opera w Kopenhadze, Generationenhaus West w Sztutgarcie.

Geberit Francja wygrywa nagrodę Fnas d’Or za innowację za spłuczkę podtynkową Powerflush. Nagroda została przyznana za wyjątkową wydajność spłukiwania i redukcję zużycia wody z 6 do 4 litrów.


W Geberit Langenfeld (Niemcy) zostaje otwarta pierwsza "wieża wodna", na której można interaktywnie doświadczyć sposób funkcjonowania higieny wody pitnej.

W 2005 roku na targach ISH Geberit zaprezentował technologię Powerflush. Działanie odbywa się bez zasilania elektrycznego, jedynie za pomocą podwyższonego ciśnienia wody - większego niż w tradycyjnym WC.

Spółka Deriplast zostaje podzielona na dwie firmy. Prywatni inwestorzy przejmują segment rur podziemnych. Produkcja rur PE i Silent-db20 jak i wszelkich komponentów pozostaje w firmie Geberit.

Wiele prestiżowych budynków zostaje wyposażonych w produkty Geberit: Agbar Tower w Barcelonie (Hiszpania), Turning Torso w Malmö (Szwecja) oraz nowy stadion piłkarski w Monachium.

Geberit Pfullendorf (Niemcy) obchodzi 50-lecie swojego istnienia. Niemiecka spółka Geberit GmbH została utworzona 6 Grudnia 1955 roku.


Geberit przejmuje Mapress Holding GmbH in Langenfeld w Niemczech za 372,5 miliona euro. Grupa Mapress jest europejskim pionierem w technologii zaciskowej rur metalowych, rozwiązań kanalizacyjnych ze stali, stali węglowej oraz miedzi. Główne obszary zastosowań tej technologii to dostarczanie wody i ogrzewania do budynków, kanalizacja, systemy tryskaczowe, dystrybucja gazu, zastosowanie w przemyśle oraz przemyśle stoczniowym.

Geberit jest firmą z wysokością sprzedaży na poziomie 1,8 miliarda franków szwajcarskich, zatrudniając 5 300 pracowników na całym świecie.

Günter F. Kelm ogłosił swoją rezygnację ze stanowiska Prezesa Grupy. Od 1 stycznia 2005 stanowisko to obejmie Albert M. Baehny.

Rozpoczyna się dystrybucja produktów Geberit w Meksyku.

Geberit nabywa 100% udziałów w Huter z Austrii.


Spółka węgierska oraz czeska świętuje 10-lecie działalności.

Geberit otwiera oficjalne przedstawicielstwo w Moskwie.


Geberit nabywa Austriacką spółkę Huter Vorfertigung GmbH.

W lipcu Geberit poszerza swoją działalność w USA nabywając wszystkie udziały w spółce Chicago Faucet Company w Des Plaines, Illinois. W listopadzie nabywa również spółkę WC Technology Corporation in Farmington Hills, Michigan. Zostaje otwarta nowa spółka Geberit w Australii.


Otwarcie nowego Centrum Informacyjnego w Jonie.


Geberit nabywa Terrain Caradon, brytyjską spółkę z Aylesford, co znacznie wzmacnia pozycję w Wielkiej Brytanii.

W 125 rocznicę isntnienia Geberit z sukcesem wchodzi na giełdę. W tym samym czasie uruchamia atrakcyjny plan zakupu akcji dla pracowników.


Po raz pierwszy sprzedaż w Grupie Geberit przekracza miliard franków szwajcarskich. Firma rozpoczyna przygotowania do debiutu na giełdzie.


Rodzinny akcjonariat Geberit sprzedaje spółkę brytyjskiej firmie inwestycyjnej Doughty Hanson & Co. Zarząd Grupy wraz z menadżerami wykonawczymi nabywa udziały w spółce, zachowując w ten sposób niezależność operacyjną Grupy Geberit.

Wdrożenie “innovation process development” (rozwój procesu innowacji) określającego jednolite i wiążące procedury dla wszystkich spółek Geberit w zakresie działalności badawczo-rozwojowej. W tym samym roku powstaje budynek technologiczny i laboratorium akustyczne w Jonie.

W Słowenii zostaje zakupiona spółka Prosan, firma produkująca spłuczki podtynkowe i ceramiczne.


Utworzenie Geberit Sp. z o.o. w Polsce w Warszawie.

100% przejęcie Deriplast S.p.A, spółki produkującej rury z tworzyw sztucznych w Villadose, Włochy.


Geberit rozszerza swoją działalność na Chiny tworząc dwie spółki joint venture z dwiema fabrykami.


Utworzona zostaje spółka Geberit Lichtenstein GmbH w Lichtensteinie w Niemczech. Produkuje się tam systemy instalacyjne GIS i stelaże.


Na poczatku lat dziewięćdziesiątych członkowie rodziny założycielskiej odchodzą na emeryturę. W 1991 nowy CEO Grupy Günter F. Kelm tworzy nową strukturę zarządczą. W rezultacie sprzedaż, produkcja i usługi zostają podzielone na osobne działy w firmie. Badania i rozwój prowadzone są w całosci w jedym miejscu - Jonie.


Zostaje utworzona pierwsza kompleksowa strategia środowiskowa.


Budowa nowego Centrum Informacyjnego w Pfullendorfie oraz nowego zakładu produkcyjnego w Pottenbrunn.


Do portfolio produktowego zostały dodane systemy dostarczania świeżej wody.


Wprowadzenie systemów: System Data Access Object (DAO), computer aided manufacturing (CAM), Computer Aided Engineering (CAE) i CATIA, oprogramowania dla Computer Aided Design (CAD) and Manufacturing (CAM).


Nabycie firmy Sanbloc GmbH in Weilheim, Niemcy - firmy produkującej elementy instalacyjne.


Otwarcie Centrum Informacyjnego na rynku włoskim w Manno, Ticino.


Utworzenie spółki Geberit A/A w Lystrup, Dania.


Otwarcie magazynu wysokiego składowania w Jonie.

Rozbudowa zakładu w Pfullendorfie.


Gama produktów Geberit poszerza swój zakres poprzez ciągłe wprowadzanie systemów instalacyjnych oraz toalet myjących.


Geberit stawia krok ku rozszerzeniu działalności poza kontynent przez utworzenie spółki Geberit Manufacturing Inc. in Michigan City, Indiana w USA.

Struktura korporacyjna Geberit zostaje przeorganizowana w Geberit Holding SA.


Pierwsze eksperymenty w produkcji toalet myjących.


Utworzenie spółki Geberit B.V. w Amsterdamie.


Przedstawienie nowej technologii produkcji spłuczek poprzez rozdmuchiwanie.

Start produkcji w Pottenbrunn, St. Pölten, 50 km na zachód od Wiednia.

Utworzenie spółki Geberit P.V.B.A. w Brukseli.


Otwarcie nowej fabryki w Pfullendorfie.


Utworzenie spółki Geberit w Wiedniu.


Powstanie pierwszej spłuczki podtynkowej.


Geberit rozszerza swoją działalność i przenosi się do parku maszynowego w Jonie, niedaleko Rapperswil.


Utworzenie spółki Geberit Sàrl w Paryżu.


Odnosząc sukces na rynku poprzez konsekwentną sprzedaż spłuczek z tworzywa sztucznego Geberit uruchamia produkcję w obszarze odwodnień.


Utworzenie spółki Geberit GmbH w południowych Niemczech w Pfullendorfie z działem sprzedaży i doradcami technicznymi.


"Geberit" zostaje zarejestrowany jako znak handlowy i od tej pory widnieje na wszystkich produktach firmy.

Trzecie pokolenie rodziny Gebert, Heinrich (1917-2007) i Klaus (1926-98), synowie Alberta Emil i Reginy Gebert-Droeser przejmują całkowicie kontrolę nad zarządzaniem firmą. Dzięki ich wysiłkom firma przekształca się w międzynarodową korporację.


Zostaje wyprodukowana pierwsza spłuczka z tworzywa sztucznego. To kolejny, wielki przełom w życiu firmy.


Przełomowym dla rozwoju firmy wydarzeniem było rozpoczęcie prac nad przetwórstwem tworzyw sztucznych odpornych na korozję, używanych do produkcji spłuczek i rur.

Pomiędzy rokiem 1935 a 1952 firmie towarzyszą poważne problemy. Wynikające z Drugiej Wojny Światowej niepowodzenia pozostaną jedynie kwestią spekulacji. W ciągu tych lat materiały produkcyjne były dostarczane jedynie w ramach przedpłaty. W tym czasie Albert Gebert osiągnął już poważny wiek - 73 lata, a Leo Gebert prawie 65. 36-letni Heinrich Gebert prosi swojego młodszego brata Klausa (27) o pomoc w prowadzeniu firmy. Wielki duch przedsiębiorczości tych dwóch młodych ludzi wkrótce "postawił firmę na nogi".


Albert Emil Gebert otwiera pierwsze w historii zagraniczne biuro Geberit - punkt detaliczny w Paryżu.


Na Falkenstrasse zostaje zakupiony dodatkowy grunt o wielkości 851 m2 w celu rozszerzenia zakładu produkcyjnego.


Budowa nowego budynku została zakończona a wszystkie maszyny produkcyjne i warsztaty przeniesione do nowych lokali. Produkcja koncentrowała się na spłuczkach wykładanych blachą ołowianą, wyposażonych w zaprojektowane i opatentowane przez Geberit w Szwajcarii i za granicą zawory pływakowe i napełniające. Do gamy produktów dołączyły również ołowiane odpływy i zawory zamykające do kwasów w przemyśle.


Gama produktów została poszerzona o syfony zatrzymujące nieprzyjemne zapachy jak i zawory dla przemysłu chemicznego.


Podczas Pierwszej Wojny Światowej rozpoczęła się budowa nowego zakładu produkcyjnego.


Kamieniem milowym w historii Geberit był zakup nieruchomości w Falkenstrasse w Rapperswil. Albert Emil Gebert zakupił grunt o wielkości 1,493 m2 za cenę 8,5 franka szwajcarskiego za metr kwadratowy.


Został zarejsetrowany pierwszy patent dla drewnianej spłuczki “Phoenix”. Firma w krótkim czasie zaczyna dostarczać tę niezawodną konstrukcję do klientów w Szwajcari oraz krajów ościennych.


Pierwsze spłuczki wyprodukowane w Szwajcarii opuszczają fabrykę w Rapperswil.

Po śmierci ojca, bracia Albert Emil Gebert (1880-1969) i Leo Gebert (1888-1964) przejmują zarządzanie firmą.

Albert i Leo poślubiają siostry Reginę i Annę Droeser z Basle. Albert Emil i Regina Gebert-Droeser są jedynymi akcjonariuszami i dyrektorami firmy przez dzisięciolecia. Leo Gebert jest szczególnie utalentowany w kierunku tworzenia nowych wynalazków. Jest on rzeczywistym wynalazcą spłuczki opartej na mechaniźmie zaworowym. Wkrótce dwaj przedsiębiorczy bracia opracowują plan połączenia wszystkich swoich zakładów produkcyjnych i warsztatów umiejscowionych w różnych częściach Rapperswil w jeden zakład.


Albert Emil Gebert odnosi sukces w produkcji pierwszej drewnianej spłuczki pod nazwą “Phoenix”. To wielki przełom w historii firmy.


Nabycie nieruchomości w słonecznej części Engelplatz. Warsztaty zostają przeniesione do nowej posesji a na parterze zostaje otwarty sklep. Stara posiadłość zostaje sprzedana w w roku 1900.

Na przełomie XIX i XX wieku, urządzenia i osprzęt do instalacji sanitarnych są nadal dość prymitywne. Ta sytuacja daje braciom Gebert pomysł, aby otworzyć własną fabrykę. Firma jest rozszerzona przez dodanie odlewni, narzędziowni, tokarni i warsztatu specjalizującego się w obróbce powierzchniowej.


Gebert poślubia Josefinę Domeisen i kupuje posiadłość w Herrenberg 25/obere Halsgasse 39 od rodziny Josefiny za 8 000 franków szwajcarskich. W małżeństwie pojawia się szóstka dzieci - nieszczęśliwie trzy córki umierają na błonicę a jedna tonie w tragicznym wypadku na łodzi. Pozostaje tylko dwójka dzieci - synowie Albert Emil i Leo Gebert.


Pochodzący z St. Gallenkappel (Szwajcaria) Caspar Melchior Albert Gebert (1850-1909), otwiera swój pierwszy biznes rurowy na placu Engelplatz w starej części Rapperswil.